Shēma jau pazīstama - pēc nokļūšanas Islandē darbā iekārtotāji apgalvoja, ka Kelisa esot viņiem parādā. Izrādījās, ka tur viņu atkal gaida prostitūtas darbs. Viņas suteneri - islandietis un igauniete.
Kelisai izdevās atgriezties atpakaļ Igaunijā, bet viņas "parāds" tolaik jau bija sasniedzis 50 000 kronu. Kelisa zināja, kas notiek ar prostitūtām, kuras ir parādā saviem "priekšniekiem", - viņas aizved uz mežu un grupveidā izvaro. Kelisa nolēma braukt uz Norvēģiju un ar prostitūciju sapelnīt naudu, lai atdotu "parādu".
"Norvēģijā ir tādas ielas, kur stāv meitenes. Tā bija pati briesmīgākā pieredze," atzīst Kelisa. Viņai pašai nācās iet pie klientiem, kas bija piestājuši ielas malā savās mašīnās, un vienoties par cenu. Pēc tam kopā ar klientu izbrauca ārpus pilsētas.
"Viss notika mašīnā, bet pēc tam bija jādomā, kā tikt atpakaļ uz pilsētu. Ja cilvēks aizveda atpakaļ, tas bija labi, ja ne - par savu drošību bija jāatbild pašai," stāsta Kelisa.
Kelisa Oslo nostrādāja pāris mēnešus. Viņa bija plānojusi sapelnīt naudu, lai dzēstu "parādu", pārvest bērnus uz Norvēģiju un sākt dzīvi no jauna. Tolaik Norvēģijā jau darbojās prostitūtām paredzēti palīdzības centri, kuros bija pieejams silts ēdiens, prezervatīvi, medicīniskā palīdzība un psihologa konsultācijas.
Vienā no šādiem centriem Kelisa par savu pagātni izstāstīja policistam. "Viņš man teica - tu taču zini, kas ir cilvēktirdzniecība? " stāsta Kelisa. Tā bija pirmā reize, kad noticēju policijai. (..) Viņš uzklausīja visu, ko gribēju pastāstīt. Pirmoreiz jutos kā cilvēks. Es kādam biju vērtīga."