Treneres rīcībā ir informācija, ka minēto sacensību organizatori ir Londonā reģistrētā Air Athletics Association (IAAA). Tās dibinātāji ir Krievijas Gaisa atlētu federācija (ФВАР) un Krievijas pilsoņi Vjačeslavs Ļitvjaks un Anastasija Žuravļova.
Pašlaik Latvijā ir ierosināta krimināllieta par smaga kaitējuma nodarīšanu cilvēka veselībai.
Krievijā ir uzrakstīti iesniegumi Ģenerālprokuratūrai un Izmeklēšanas komitejai.
Jevgeņijas pārstāvētā gaisa akrobātu kluba īpašnieka Ļeva Berezovska Krievijas tiesībsargājošajām iestādēm adresētajā iesniegumā norādīts, ka «sacensību dalībnieki, kā arī inženieri, kuriem ir attiecīga pieredze, jau ir konstatējuši rupjus pārkāpumus griestu iekares sistēmā». Ir izveidota arī vizuāla shēma, kurā šie pārkāpumi ir attēloti.
Arī pati Jevgeņija notikušajā vaino sacensību organizatorus. «Es uzskatu, ka vainīgi ir sacensību rīkotāji, jo viņi bija atbildīgi par drošību šajā turnīrā,» videoierakstā norāda sportiste.
Video: Jevgeņija Asonova par to, kas vainīgs notikušajā
Vienlaikus kluba īpašnieka Ļeva Berezovska iesniegumā Izmeklēšanas komitejai un Krievijas Ģenerālprokuratūrai norādīts, ka
„iespējamie traģēdijas vaininieki rada dažādus šķēršļus Latvijā sāktajai izmeklēšanai, slēpjot sacensībās izmantotās bojātās iekārtas, kā arī šantažējot pašu cietušo, kurai piedāvāts parakstīt līgumu par klusēšanu un par to, ka viņai [pret sacensību rīkotājiem] neesot nekādu iebildumu."
Apmaiņā pret to sportistei solīti 100 000 rubļu (1420 eiro), kamēr tikai viena nedēļa rehabilitācijas centrā izmaksā 90 000 rubļu (1300 eiro), bet kopumā ir nepieciešama vismaz gadu ilga rehabilitācija, kas vēl negarantē veiksmīgu iznākumu, nemaz nerunājot par morālo kaitējumu, invaliditātes pensiju un darba spēju zudumu.