Tikmēr ASV turpinās īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšana par to, vai Trampa kampaņa sadarbojās ar Krieviju, lai nodrošinātu sev uzvaru 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās. Tramps izmeklēšanu dēvē par «raganu medībām».
ASV amatpersonas šaubās, ka Tramps varēs panākt lielu izrāvienu attiecībās ar Krieviju, bet daži lolo cerību, ka tikšanās aci pret aci varētu mazināt saspīlējumu abu valstu attiecībās.
«Tramps konsekventi ir atturīgs un ļoti, ļoti nelabprāt kritizē Putinu,» norāda ASV Nacionālās drošības padomes bijušais Krievijas nodaļas direktors Endrū Veiss.
«Domāju, ka mērķis ir radīt lielu troksni, nevis censties panākt diskrētu ASV-Krievijas dienaskārtības jautājumu virzīšanos uz priekšu.»
Arī Kremlī valda līdzīgs noskaņojums. «Nedomāju, ka varam panākt vienošanos, kas būtu liels izrāviens - tā vairāk ir izrādīšanās,» uzskata «Financial Times» intervētā Krievijas amatpersona.
Kremlis gaida, ka tikšanās laikā tiks runāts par Ukrainu, Sīriju, Ziemeļkoreju un kodolieroču kontroli. Taču, visticamāk, nebūs iespējams panākt pat minimālu vienošanos kādā no šiem jautājumiem. Drīzāk iespējams, ka ASV un Krievija panāks vienošanos kādā «sekundārā» jautājumā.
«Iespējams, Trampam nāksies piekrist kādam falšam darījumam, iegūstot izplūdušus Putina solījumus [par Ukrainu] apmaiņā pret divpusēju sankciju iesaldēšanu un/vai kādu apzinātu ASV izgājienu NATO samitā vai arī uzaicinājumu Putinam pievienoties drošības līgumam, kas paceļas pāri NATO,» prognozē bijusī ASV Valsts departamenta amatpersona Daniels Frīds, kurš pārraudzīja Krievijas sankciju politiku.