Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Finierētas durvis – kādēļ izvēlēties tieši tās?

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: PRODEX

21. gadsimtā tehnoloģiju progresa dēļ durvju ražošanā tiek izmantotas tehnoloģijas, kas sniedz iespēju pircējam piedāvāt durvis visdažādākajās apdares versijās. Populārākās no tām ir laminētas, krāsotas vai finierētas. Nekustamo īpašumu sludinājumu portāls City24.lv sadarbībā ar Baltijā lielāko specializēto durvju tirdzniecības uzņēmumu PRODEX stāsta, kāpēc izvēlēties finierētas durvis un kādas ir to īpašības.

Jau vēsturiski Latvijas bagātība ir koks, tādēļ koka iekšdurvis ir bijis populārākais durvju veids. Atšķirība vien tā, vai tās bija krāsotas vai eļļotas, vai kā citādi ietonētas. Laikiem mainoties, Padomju Savienībā populāra kļuva ne tikai tipveida daudzstāvu māju ražošana, bet arī tikpat tipveida gludu vai stiklotu balti krāsotu zemas kvalitātes durvju izmantošana jaunajos daudzstāvu mājokļos. Šādu durvju izmantojums dominēja teju ceturto daļu gadsimta. Reģionos un privātmāju/vasarnīcu būvniecībā joprojām populārs bija koks. Koks cilvēkam ir saprotama vērtība, tādēļ mēs iespēju robežās vēlamies izmantot to, kam ir dabīga izcelsme un kas izskatās dabīgi. Tomēr kokam kā materiālam ir vairāki būtiski trūkumi – tas mēdz izliekties, plaisāt, mainīt krāsu. Un - tas nav lēts materiāls.

Raksta foto
Foto: PRODEX

Veids, kā koka durvis padarīt pieejamākas un ražot tās kvalitatīvi arī lielos apjomos, ir izmantot durvju apdarē dabīgo koka finierējumu.

Masīvkoka rāmis, mūsdienīgi koka atvasināto produktu materiāli un dabīgā finierējuma izmantošana durvju vizuālajā daļā nodrošina stabilitāti un kvalitāti.

Jāņem vērā, ka divu vienādu koku nav, tādēļ nav arī divu identiski vienādu durvju, tomēr būtiskākā priekšrocība ir tā, ka finierējuma zīmējumu ir iespējams veidot dažādu – pilnībā vertikāli, pilnībā horizontāli vai miksēti. To ir iespējams ietonēt krāsā, kas būs maksimāli saskaņota ar interjeru, vai pat krāsot. Finierētas durvis un trīsslāņu parketa vai dabīgā parketa grīda, šķiet, ir nedalāmas kombinācijas, nodrošinot kvalitatīvu mājīguma un siltuma sajūtu.

Raksta foto
Foto: PRODEX

Finierētas durvis visbiežāk pēc tonēšanas tiek lakotas, kas aizsargā tās no ārējās vides iedarbības un mitruma uzņemšanas.

Salīdzinot ar krāsotām durvīm, uz tām mazāk redzēsiet skrāpējumus vai tamlīdzīgus nelielus mehāniskus bojājumus.

Lakas pārklājums ir daudz noturīgāks pret mehānisku bojājumu radītiem defektiem, salīdzinājumā ar ne pārāk augstas kvalitātes lamināta durvīm, kurām apdarē tiek izmantota papīra filmas apdare. Izturīgākas kvalitātes laminētas durvis cenas ziņā jau būs ļoti tuvu finierētām durvīm vai pat dārgākas.

Finierējumi mēdz būt no dažādām koku sugām, kā arī ir tā sauktie mākslīgie finierējumi, kuru ražošanā savā starpā tiek salīmētas un pēc tam sagrieztas zemākas kvalitātes koksnes finieru kārtas, panākot svītrainu finierējuma rakstu. Dabīgs finierējums nenoliedzami ir dārgāks par mākslīgo un vizuāli atgādinās koka rakstus.

Gludu finierētu durvju konstrukcijā kā pildījumu izmanto šūnkartonu vai rorskaidu, vai pilnskaidu plāksni.

Tieši rorskaidu vai pilnskaidu plāksnes izmantošana ļauj sasniegt labāku skaņas izolāciju. Gludās finierētās durvīs iespējams arī iestrādāt dažāda veida dekora elementus, eņģes, kas, durvīm atrodoties aizvērtā stāvoklī, vizuāli nav redzamas, kā arī klusās vai magnētiskās slēdzenes.

Raksta foto
Foto: PRODEX

Der zināt: mūsdienās patērētājs bieži tiek maldināts, apzīmējot laminētas durvis ar nosaukumu EKOSPON EKOFINIERIS, kas saīsinājumā no krievu valodas nozīmē «ekoloģiskais vai ekonomiskais finieris». Visbiežāk tas ir reklāmas elements, kas rada pircējam ilūziju par dabīgā koka finierējuma izmantošanu izstrādājumā, tādēļ vērts pārliecināties, vai tiešām izstrādājums ir finierēts, vai arī pircējs iegādāsies laminētas durvis.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu