Kas ir šis vēl vairāk, kas viņiem būtu jāsasniedz?
Viņi var daudz vairāk, viņi var izcelties dažādās jomās pasaulē. Protams, viņi ir labi sportā, mūzikā, zinātnē un tehnoloģijās. Ekonomikā šis reģions var sasniegt daudz vairāk, protams.
Atgriežoties pie jūsu personības. Ja jūs sniegtu padomu pats sev, kas būtu šis padoms?
Redziet, kad ideja pie manis atnāk, ķeros pie tās īstenošanas, tāpēc negaidu padoma, kas manī ienāktu. Kā teicu iepriekš, es nekad negatavoju savas runas, negatavojos - kam vajadzētu notikt, esmu pilnīgi apmierināts. Vienīgais, ko gribu, ir radīt smaidu visu sejās un redzēt pasauli kā brīvu vietu no vardarbības, spriedzes un konfliktiem. Tas ir vienīgais, kas man ir jāsaka.
Kā tas notika? Tā bija ātra atklāsme, sākt dzīvot tagadnes mirklī, vai tas ir lēns ceļojums soli pa solim?
Ar mani tas notika ļoti agrā jaunībā. Šī sajūta jau tur bija.
Bet 1982.gadā man bija 10 klusuma dienas, un kopš tā laika šīs zināšanas nāca, kā dzejas rindiņas nāk dzejniekam.
Mēs dzīvojam informatīvajā troksnī. Cik daudz klusuma, protams, ir spekulatīvi tā rēķināt, bet tomēr - cik daudz klusuma cilvēkiem vajadzētu sev sniegt diennakts laikā?
Klusums ir labs. Klusums nostiprina enerģiju. Katram cilvēkam vajadzētu sev ņemt vairākas klusuma dienas ik pusgadu, ja ne ik pa četriem vai trim mēnešiem. Un pavisam noteikti vairākas dienas gadā. Ir viena valsts pasaulē, un šī valsts paliek klusa vienu dienu gadā. Bali sala Indonēzijā. Viņi ievēro klusumu vienu dienu. Es teiktu, klusuma ievērošana ir viena lieta. Tajā pašā laikā iekšējā miera un klusuma atrašana ir cita lieta, par spīti informatīvajam troksnim. Un šī prasme, atrast iekšējo mieru un klusumu, ir kaut kas, kas ir jāmācās. Tas neatnāk pie tevis dabīgi. Redzi, tev ir desmit pirksti, bet, lai spēlētu ģitāru, tev ir jāmācās. Lai spēlētu klavieres, ir jāmācās. Līdzīgi ar iekšējo klusumu - tas pie mums var atnākt, ja mazliet pamācāmies par meditāciju. Tas prasa tikai trīs dienas, divas stundas katru dienu - un var iemācīties, kā meditēt. Tad tev ir klusums allaž ķešā.