Taujāts, vai partijai ir skaidra programma visās jomās, Mamikins vērsa uzmanību, ka partijai ir vīzija, kā attīstīt labas kaimiņattiecības ar Krieviju un Baltkrieviju, sociāldemokrātisks piedāvājums ekonomikā un sociālajā aizsardzībā. «Šobrīd ir ļoti referatīva programma un tā vēl top. Esam arī piesaistījuši speciālistus no citām Eiropas valstīm,» par partijas programmu izteicās Mamikins.
Tāpat politiķis norādīja, ka eksistē «piedāvājums par demilitarizāciju», proti, viņam nav pieņemami, ka politiķa dēliem būtu jādzīvo valstī, kurā atrodas citu valstu tanki un notiek militārās mācības. Deputāta ieskatā, lielus naudas līdzekļus, kas veltīti, piemēram, aizsardzībai, prātīgāk būtu ieguldīt «Linezera» attīstībā nevis vecas militārās tehnikas iepirkšanā. Tāpat šos līdzekļus būtu lietderīgāk ieguldīt izglītībā un zinātnē.
Savukārt taujāti, vai partijai ir ziedojumu konts, Ždanoka atbildēja noraidoši, vienlaikus piebilstot, ka nesen piesaistīta kāda banka no Lietuvas. Tomēr partijai tiekot piešķirti ziedojumi «graudā», kas gan esot problemātiski, jo par katru šādu ziedojumu esot jāatskaitās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. «Tēlaini izsakoties, mēs esam baznīcas peles. Mums nekā nav - viss, kas ir, ir mana, kā arī Miroslava Mitrofanova alga un Ždanokas līdzekļi,» situāciju ar partijas finansējumu raksturoja EP deputāts.
Iepriekš arī vēstīts, ka LKS tomēr virzīs Ždanoku kā pirmo numuru parlamenta vēlēšanu sarakstā Vidzemē. Lai arī Satversmes tiesa (ST) neatcēla aizliegumu kandidēt Saeimas vēlēšanās personām, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās noteiktās padomju organizācijās, tā arī uzsvēra, ka likumā ir ietverts mehānisms, kas ļauj katru gadījumu izvērtēt individuāli un pārliecināties par to, vai uz personu ir attiecināms apstrīdētajā normā ietvertais aizliegums kandidēt parlamenta vēlēšanās.