Lētāks, cilvēcīgāks un efektīvāks risinājums būtu sociālās aizsardzības stiprināšana un nodarbinātības veicināšana, secina Alstons.
Trampa administrācija gan kritizējusi ANO ziņojumu, nosaucot to par «politiski motivētu». ASV amatpersonas ANO Cilvēktiesību padomei norādījušas, ka galējas nabadzības apstākļos dzīvojot vien 250 000 amerikāņu, vēsta «The Washington Post».
Alstona aplēses bija balstītas uz ASV oficiālā cenza definīciju, kas galēju nabadzību raksturo kā dzīvošanu ar ieņēmumiem, kas vismaz uz pusi mazāki par oficiālo nabadzības slieksni. 2016.gadā tas bija 12 000 dolāru gadā četru cilvēku ģimenei.
Taču ASV amatpersonas Ženēvā atsaucās uz konservatīvās domnīcas «Heritage Foundation» datiem, ka tikai 0,08% mājsaimniecību ASV dzīvojot «dziļā nabadzībā» - spiesti izdzīvot ar mazāk nekā četriem dolāriem dienā. ASV amatpersonu izmantotajos datos tiek ieskaitīts valdības programmu - «Medicaid», pārtikas talonu un mājvietas - atbalsts, kamēr ANO analizētajos datos tie nav ņemti vērā.
Eksperti atzīst, ka ASV cenza dati ir nepilnīgi, taču norāda, ka četri dolāri dienā ir ārkārtīgi zema nabadzības latiņa. Tas nozīmē, ka par «dziļi nabadzīgām» atzītās mājsaimniecības vesela gada laikā pārtikai, veselības aprūpei, īrei un pārējām dzīves nepieciešamībām tērē apmēram 1500 dolāru.
«Tā ir ņirgāšanās,» norāda Vašingtonas Universitātes profesors Marks Ranks. «Teikt, ka ASV dziļā nabadzībā dzīvo 250 000 cilvēku, ir vienkārši absurdi.»