Tīrākai un no atkritumiem brīvākai mājai autore rekomendē vienreizlietojamos produktus aizstāt ar vairākkārtēji lietojamiem produktiem vai tādiem priekšmetiem, kurus var bez raizēm mest komposta kaudzē vai pārstrādāt. Piemēram, salvetes var aizstāt ar dvielīšiem vai pašu šūtām auduma salvetēm, virtuves sūkļus – ar koka birstēm vai metāla sūkļiem, bet alumīnija foliju, plastmasas pusdienu kārbas un pārtikas plēvi - ar stikla burciņām, kurās var glabāt ēdienu vai pat platākās burkas izmantot kā suņu vai kaķu bļodiņas. Savukārt iepērkoties Bea iesaka nepirkt produktus iepakojumos, bet gan sveramos un, piemēram, riekstus, makaronus, graudaugus, tējas un pat garneles iebērt no mājām atnestajās stikla burciņās. Savukārt augļus, dārzeņus, maizi autore liek pašas šūtajos auduma maisos, bet gaļai, zivīm, sieram un kulinārijas produktiem var izmantot liela izmēra franču burkas. Grāmatas «Māja bez atkritumiem» autore atgādina, ka savu trauku nešana uz veikalu ir neparasta parādība, taču nevajag baidīties prasīt pārdevējam piepildīt savu burku.
Dzīve bez atkritumiem - lētāka, veselīgāka un vieglāka
Grāmatas «Māja bez atkritumiem» autore Bea Džonsone piebilst, ka šāds dzīvesveids nav vienas dienas projekts – dzīvot bez atkritumiem ir jāsāk pakāpeniski, proti, sāc ar mājas attīrīšanu no liekajām mantām un sīkumiem, ievies kompostu, sāc šķirot atkritumus un atsakies no bezjēdzīgiem pirkumiem. «Es varu apgalvot, ka dzīve bez atkritumiem ir ne tikai dabai draudzīgs ieradums, bet tas ir arī veselīgi un ekonomiski. Mana ģimene bija spiesta atteikties no visiem toksiskajiem un kaitīgajiem produktiem – mēs vairs nepērkam produktus, kas ietīti plastmasā, un tie garšo pavisam citādāk. Pirms sāku pievērsties bezatkritumu dzīvesveidam, es vismaz divas reizes gadā ārstēju konjunktivītu, ko ieguvu no veikalu skropstu tušas, taču tagad, kad to pagatavoju pati, man šādas problēmas nav bijušas. Savukārt no ekonomiskā viedokļa – mēs esam secinājuši, ka mūsu izdevumi ir samazinājušies par 40% un varam atļauties vairāk ceļot, redzēt jaunas vietas un naudu tērēt tikai pieredzei, piemēram, lēkt ar gumiju no tilta, izlēkt ar izpletni, doties pārgājienā vai kāpt kalnos,» atklāj Bea.
Bea Džonsone (Bea Johnson) kopš 2008. gada ir nu jau visā pasaulē populārās zero waste kustības aizsācēja un eksperte un konsultante, zerowastehome.com blogere un bestsellera «Zero Waste Home» autore, interneta aplikācijas bulkfinder radītāja. Viņas bezatkritumu mājā regulāri notiek izglītojošas ekskursijas un dažādu valstu TV veido raidījumus par to. Par savu ieguldījumu zaļākas un ilgtspējīgas vides veidošanā Bea Džonsone ir saņēmusi The Green Awards galveno balvu.