Dažiem buramvārdiem papildus bija nepieciešams izgatavot lelles, kas reprezentē mīlas objektu (parasti sievietes, kas nevēlējās būt alku objekts vai arī to neapzinājās). Rezultātā bija aprakstīta instrukcija, kā izgatavot lelli, un buramvārdi, kas bija jālieto.
Šāds objekts ir «simpātiskās maģijas» forma, proti, buramvārdu izmantotājs cerēja, ka alku objekts pēc buršanās fiziski vai garīgi iekāros to.
Vislabāk saglabājusies maģiskā lelle no antīkā laikmeta ir tā saucamā Luvras lelle, kas izgatavota mūsu ēras 4. gadsimtā. Tā ir veidota kā kaila, uz ceļiem notupusies sieviete, kas ir sasieta un caurdurta ar 13 adatām. Lelle ir izgatavota no māla, un atrasta tā tika terakotas vāzē Ēģiptē. Lellei ir pievienoti buramvārdi, kas iegravēti uz svina plāksnes. Tajos iekļauts sievietes vārds Ptolemaja un vīrieša, kurš izgatavoja lelli, vārds Sarapamons.
Rupjie un brutālie buramvārdi
Buramvārdi, kas parasti tika pievienoti šādām lellēm, nebija rakstīti pārāk tēlainā un daiļā valodā. Tie bieži bija rupji, brutāli un nepauda piesardzību vai bailes. Buramvārdi, kas bija pievienoti «Luvras lellei», ir biedējoši un rupji. Piemēram, kādā rindā rakstīts:
«Neļauj viņai ēst, dzert, iet vai gulēt.» Savukārt kāda cita rinda vēsta: «Velc viņu aiz matiem, aiz iekšām, līdz viņa vairs nenicina mani.»
Ir grūti šādus tekstus saistīt ar mīlestību, īpaši, ja tie nāk komplektā ar biedējošu lelli. Mūsdienu cilvēkam šāda komplekta izmantotājs varētu šķist kā ļauns interneta «trollis» vai uzmācīgs psihopāts. Patiesi, antīkajā pasaulē mīlestība nozīmēja kaut ko pavisam citu nekā mūsdienās, proti, tā bija piesātināta ar seksuālu dominanci pār sievieti.