Taču pastāv šaubas, vai «BitConnect» vispār jebkad bijis šāds bots un vai lietotāju ieguldītā nauda pameta uzņēmuma kontus, lai nopelnītu procentos izmaksāto naudu no ienesīgiem darījumiem ar kriptovalūtām. Visticamāk, ka dāsnie procenti tika maksāti ar «no zila gaisa» uzģenerētām monētām, kam patiesībā nav nekādas vērtības.
Par neparastu «BitConnect» «talismanu» (un interneta slavenību) kļuva ieguldītājs Karloss Matoss, kurš 2017.gada oktobrī ar atmiņā paliekošu runu uzstājās «BitConnect» ikgadējā ceremonijā.
21.martā Matoss tviterī paziņoja, ka visas 235 savā īpašumā esošās «BitConnect» monētas esot pārdevis par 1,89 dolāriem gabalā. Tajā pašā dienā gan sekoja nākamais tvīts: «Nopirku tās atpakaļ. Es nespēju to izdarīt.»
«Ja cilvēki prāto, kāpēc par «bitkonekteriem» nav «ko viņi dara tagad» raidījumu,» 22.martā tvītoja Matoss, «tas tāpēc, ka filmēt cietumos joprojām nav atļauts. Daži aizbēga politiskajā trimdā uz Argentīnu par to, ka stāstīja patiesību.» Nav gan pārliecības, ka Matoss patiešām zina ko vairāk par publiski pieejamo informāciju.
ASV pret «BitConnect» ierosināta federālā tiesvedība. Advokāts, kas pārstāv sešus cietušos, cerīgi raugās uz iespēju atgūt vismaz daļu no klientu ieguldītajiem 771 000 dolāru. Taču, pat neskatoties uz to, ka Teksasā un Ziemeļkarolīnā «BitConnect» ir aizliegts, tiesāšanās būs grūta.
Cietušie, kuri savu identitāti tur noslēpumā, apvienojušies grupā «Crypto Watchdogs». Viņi piedāvā samaksu apmaiņā pret informāciju par cilvēkiem, kas saistīti ar «BitConnect», februārī ziņoja «Bloomberg».