Vienā no tām iesaistītas 700 automašīnas.
Fiziskas personas ieved Latvijā ārvalstīs pirktus auto, pārreģistrē uz citām personām, vēlāk noņem no uzskaites un tad atkal pārreģistrē uz personām, kas šos auto ievedušas. Vēlāk auto ar fiktīviem dokumentiem tiek reģistrēti CSDD.
Šajā konkrētajā shēmā aprēķinātie zaudējumi ir 500 000 eiro. Pārējās divās nodarītie zaudējumi ir attiecīgi 300 000 un 200 000 eiro.
Ja VID tiktu sniegta visa prasītā informācija par sludinājumiem, kas ievietota konkrētajā blokā, darbiniekiem ievērojami tiktu atvieglotas iespējas atklāt jaunas krāpšanās shēmas, jo ir pamatotas aizdomas, ka prakse izmantot «ss.lv», lai īstenotu noziedzīgas darbības, ir izplatīta.
Tikmēr vairāki nozares pārstāvji pauduši, ka VID, apturot Latvijas lielākā sludinājumu portāla «ss.lv» darbību, radījis valsts ekonomikas attīstībai bīstamu precedentu, kas varot negatīvi ietekmēt e-komercijas turpmāku attīstību, veicinot vadošo informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumu vēlmi pārcelt darbību uz ārzemēm. Tas esot arī bīstams signāls attiecībā uz datu drošības ievērošanu no valsts iestāžu puses un jau tā zemās sabiedrības uzticības valsts iestādēm iedragāšana.
SIA «Internet» pārstāvošais jurists Māris Ruķers skaidrojis, ka «ss.lv» iepriekš sadarbojies gan ar VID, gan policiju nepieciešamās informācijas sniegšanā, kamēr šie pieprasījumi bija samērīgi. Taču pēdējais VID pieprasījums bijis klaji nesamērīgs.
Sludinājumu portāla «ss.lv» skandālā cietīs arī uzņēmumi, kuri tajā nemaz nav tieši iesaistīti, bet tikai izmanto domēna «ss.lv» turētāja SIA «Internet» pakalpojumus, vēstījis raidījums «LNT Ziņas».