Tas var radīt problēmas pāru attiecībās - noraizējušies 28% kiberpratīgo dzīvesbiedru norāda, ka viņiem ir bijis vairāk problēmu ar savām ierīcēm un tiešsaistes kontiem, kopš viņi tos koplieto ar savām mazāk kiberpratīgajām otrajām pusītēm. Konkrētās problēmas, kas atklājās pētījuma gaitā, ietver ierīču sabojāšanu (30%) vai nejaušu inficēšanu ar ļaunprogrammatūru (24%), partneru nejaušu vai apzinātu mīļotā datu publicēšanu bez atļaujas (18%) un partneru naudas zaudējumu kļūdas vai ļaunprogrammatūras dēļ (16%).
Dažas vienkāršas darbības palīdzēs pāriem panākt kopīgu atbildību par drošību internetā.
1. Sāciet tā, kā gribat turpināt: kad jūs pirmo reizi sākat koplietot viens otra ierīces un kontus, piemēram, datorus, internetbanku un straumēšanas abonementus, formulējiet pamatnoteikumus, ko un kādam nolūkam jūs labprāt koplietosit. Ievērojiet šos noteikumus, lai abi justos ērti.
2. Nebaidieties lūgt palīdzību viens otram: jo īpaši, ja viens no jums ir kiberpratīgāks par otru. Ja esat kiberpratīgākais no abiem, raugieties, lai jūsu partneris uzskata, ka var ar jums pārrunāt drošību internetā, - tas nozīmēs, ka varat labāk palīdzēt aizsargāt viņu un jūsu kopīgo digitālo valstību. Un, ja esat mazāk zinīgs par dzīvesbiedru, lūdziet palīdzību un atklāti pārrunājiet kiberdrošību, nevis cietiet vientulībā.
3. Dalieties atbildībā: nosakiet saprātīgas drošības vadlīnijas, kas abiem ir jāievēro, piemēram, nekādā ziņā nepieslēgties nedrošam Wi-Fi vai nekādā ziņā nelejupielādēt datnes no nepazīstamiem un nepārbaudītiem avotiem.
4. Izmantojiet tehnoloģijas jūsu abu aizsardzībai: jaunākie drošības risinājumi, piemēram, Kaspersky Total Security, var rūpēties par visiem aspektiem, kas ir saistīti ar pāra kopīgo digitālo valstību, no paroļu aizsardzības līdz aizsardzības izveidošanai pret jaunākajiem zināmajiem un nezināmajiem apdraudējumiem. Turklāt, izmantojot My Kaspersky kontu, kiberpratīgākais partneris var pārvaldīt otras pusītes aizsardzību.
*Kaspersky Lab veiktais pētījums.