Šolks atgādināja, ka piena produktu eksporta vērtība pēc provizoriskām aplēsēm pērn bijusi rekordaugsta un sasniedza 143 miljonus eiro, kas ir par 32% vairāk salīdzinājumā ar gadu iepriekš. «Eksporta apjoms nav audzis tik būtiski kā eksporta vērtība, kas pieaugusi, pateicoties austākai cenai salīdzinājumā ar gadu iepriekš,» teica LPCS valdes priekšsēdētājs.
Viņš atzīmēja, ka pozitīvo eksporta pienesumu Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem galvenokārt devusi nostiprināšanās esošajos tirgos, taču ir piesaistīti arī jauni tirgi, piemēram, Meksika, uz kurieni no Latvijas tiek vests siers. «Palielinām apmērus esošajos tirgos, kā piemēram, Lietuvā, Vācijā, Nīderlandē, kur pārdodam vairāk produktu ar augstāku pievienoto vērtību. Pagājušajā gadā bija labas cenas, tāpēc arī kopumā mēs nedaudz vairāk pārdevām produkciju apmēra ziņā,» sacīja Šolks.
Šolks atzīmēja, ka kopumā pērn salīdzinājumā ar gadu iepriekš piena produktu eksports pārsniedza piena produktu importu par 15,67 miljoniem jeb eiro.
LPCS valdes priekšsēdētājs teica, ka ir pāragri spriest, kādas būs Latvijas piena pārstrādes uzņēmumu eksporta sekmes šogad. Līdz šim uzrādītie rezultāti vēl neļauj izdarīt objektīvus secinājumus, jo vēl ir jāaizvada vasara, kurā var notikt korekcijas kopējos eksporta rādītājos. «Eksporta sasniegumi parasti ir vērojami, sākot ar septembri. Tā tas bija arī iepriekšējā gadā,taču tad jau agrāk kļuva skaidrs, ka eksporta rādītāji mums šogad būs ļoti labi,» sacīja Šolks.
LPCS apvieno piena pārstrādes uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.