Tāpat deputāte lūdza noskaidrot, vai valsts institūciju pārstāvji, izdodot normatīvo aktu jēgai un mērķim neatbilstošus administratīvos aktus un nenodrošinot atbilstošu kontroli pār OIK sistēmas darbību, iespējams, rīkojoties izteikti ražotāju interesēs, nav izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikumā.
Visbeidzot viņa lūdza ģenerālprokuroram vērsties tiesā ar mērķi atjaunot likumību, proti, regresa kārtībā piedzīt no amatpersonām pilnu zaudējuma atlīdzināšanu.
Iesniegumam Sudraba pievienojusi desmit lappuses plašu ziņojumu par aktuālajiem OIK jautājumiem.
Jau vēstīts, ka Kalnmeiers 19.aprīlī pārbaudes rezultātā, izmantojot likumā noteiktās tiesības, ST iesniedza pieteikumu Elektroenerģijas tirgus likumā noteikto pienākumu - publiskā tirgotāja izmaksas segt visiem Latvijas elektroenerģijas galalietotājiem - atzīt par neatbilstošu Satversmei.
Prokuratūrā, atbilstoši Prokuratūras likumam, tika izvērtēta Elektroenerģijas tirgus likuma normu atbilstība Satversmei, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.
Ģenerālprokurors minējis divus Satversmes pantus, proti, visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā un cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas, kā arī īpašuma tiesības var ierobežot vienīgi saskaņā ar likumu.
Rēķe apliecināja, ka prokuratūra pārbaudi sāka pati pēc savas iniciatīvas.
ST līdz 19.maijam pieņems lēmumu, vai pēc Kalnmeiera pietiekuma ierosināt lietu par OIK regulējuma neatbilstību Satversmei, aģentūrai LETA pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.
Tikmēr 14.martā Saeimas Pieprasījumu komisijas noraidīja deputāta Ivara Zariņa (S) un citu «Saskaņas» parlamentāriešu iesniegtos pieprasījumus ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam (V) saistībā ar OIK skandālu, taču komisija nosūtīja vēstuli un visus materiālus ģenerālprokuroram, lai prokuratūra varētu izvērtēt OIK skandāla jautājumu.