3. Dzīvokļa biedrs, kas nekad nepamet māju
Katram kādā dzīves brīdī rodas vēlme palikt vienam - lai netraucēti mācītos, uzaicinātu ciemos kādu mīļu cilvēku vai vienkārši atpūstos no apkārtējiem. Ja dzīvokļa biedrs nemitīgi ir mājās un tās nepamet, tas var būt traucēklis un beigu beigās sākties kašķis. Pirms īres līguma parakstīšanas noskaidro, vai dzīvokļa biedrs nav mājās sēdētājs, bet reizēm arī ceļo, brauc apciemot vecākus un draugus.
4. Biedra otrā pusīte nemitīgi viesojas un nepiedalās rēķinu apmaksā
Ja dzīvokļa biedram ir otra pusīte, kas nemitīgi pavada laiku dzīvokļa biedra mājoklī un nemaksā rēķinus, piesargies - šāda drāma turpināsies arī pēc tam, kad ar dzīvokļa biedru īrēsiet mājokli kopā. Ja dzīvoklī uzturas trešā persona, tad rēķini ir jādala trijās daļās, bet ne divās. Nepieļauj situāciju, kurā pašam negribot ir jāapmaksā kāda cita cilvēka dzīvošana.
5. Dzīvokļa biedrs ir bezdarbnieks vai nespēj samaksāt rēķinus
Dzīvokļa vai mājas īrēšana aizskar visai sensitīvu tēmu - finanses, kas ir biežākais strīdu cēlonis. Pirms stājies finansiālās attiecībās ar kādu, rūpīgi izpēti, vai dzīvokļa biedrs spēs samaksāt pusi no rēķiniem. Uzdod sev jautājumus: cik bieži un ilgi dzīvokļa biedrs ir bezdarbnieka statusā? Vai viņš/viņa mēdz iekrist parādos un nespēj tos atmaksāt? Ja dzīvokļa biedram visai bieži iestājas ekonomiskā krīze, tas var nozīmēt, ka arī kopdzīves laikā visi maksājumi gulsies uz taviem pleciem un uz šo cilvēku nevarēs paļauties.