Taču šāda veida reklāmas atšķiras no viltus ziņām - sensacionāliem, pārspīlētiem un nepatiesiem rakstiem, kuri autoriem ģenerē klikšķus un līdz ar to - naudu. Piemēram, Maķedonijas pilsētā Velesā viltus ziņu rakstīšana amerikāņu auditorijai ir ienesīga nodarbe, kas turienes jauniešiem ļauj labi nopelnīt un izbēgt no nabadzības. Tas ir bizness. Turpretī «Facebook» reklāmas ir maksas pakalpojums. Ja reklāmu izvietotāji gatavi izdot tūkstošiem dolāru par konkrētu viedokļu aktualizēšanu, tad kāds ir to ieguvums?
Cīņa ar Krievijas troļļiem jau ir sākta. «Facebook» bloķējis ar prokremlisko troļļu grupu saistītos kontus, tomēr to var viegli apiet. Četri bijušie «Facebook» satura moderatori tehnoloģiju portālam «The Verge» pastāstīja, ka vienā darba dienā viņiem bija jāizskata simtiem vai pat tūkstošiem reklāmu. Izvērtēšanas process balstīts uz datiem un kvantitatīvu reklāmas komponentu apstrādi, neiedziļinoties to saturā. «Netika filtrēta propaganda vai kas tamlīdzīgs,» atzīst viens no bijušajiem darbiniekiem.
Kamēr reklāmu izvietošana sociālajos tīklos joprojām ir vāji regulēta, «Facebook» apsver jaunus veidus, kā nodrošināt caurspīdīgumu. Nākotnē, uzklikšķinot uz politiskās reklāmas, sociālo tīklu lietotāji varēs redzēt arī citas tobrīd aktīvās reklāmas, ko ievietojis attiecīgais konts, vēsta «Bloomberg». Cukerbergs arī solījis politisko reklāmu izvērtēšanā nākotnē iesaistīt vairāk darbinieku, mazāk paļaujoties uz automatizētiem rīkiem, kā arī ziņot dažādu pasaules valstu valdībām par aizdomīgām aktivitātēm no tajās bāzētiem kontiem.
«Facebook» lietotāju skaits pārsniedz divus miljardus cilvēku, turklāt tā pagaidām ir vāji regulēta platforma, kurai cilvēki uzticas, jo lielākoties tur redz draugu un paziņu ieteiktu informāciju. Nav brīnums, ka propagandisti šajos apstākļos jūtas kā zivs ūdenī. Taču viss liecina, ka gaidāmas pārmaiņas un jaunu risinājumu meklēšana, kas, visticamāk, problēmu pilnībā neatrisinās, bet vismaz apgrūtinās dzīvi interneta troļļiem, kam līdz šim tika dota teju brīva vaļa.