ASV un Ziemeļkorejas attiecības pasliktinājās vēl vairāk.
2003.gadā Ziemeļkoreja izstājās no Kodolieroču neizplatīšanas līguma. 2006.gadā valsts veica pirmo kodolizmēģinājumu, kas, visticamāk, bija neveiksmīgs.
Kaut arī 2009.gada Klintons personīgi devās uz Ziemeļkoreju un panāca divu amerikāņu žurnālistu atbrīvošanu, bija jau par vēlu atrunāt Ziemeļkoreju no tās kodolprogrammas.
2017.gadā Ziemeļkoreja veica vairākus raķešu izmēģinājumus un tās vadītājs Kims Čenuns iesaistījās asā vārdu apmaiņā ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu. Taču šogad Ziemeļkoreja savu nostāju šķietami mainīja, tuvinoties Dienvidkorejai un plānojot Kima Čenuna tikšanos ar Trampu.
Trampa noskaņojums šķiet optimisma pilns - aprīļa beigās viņš slavēja Kimu Čenunu kā «ļoti atklātu» un «ļoti godīgu». «Ziemeļkoreja gadu gaitā ir devusi daudz solījumu, bet tā nekad nav bijusi šajā pozīcijā,» piebilda Tramps. «Mums ir tieši pateikts, ka viņi [Ziemeļkoreja] gribētu šo tikšanos iespējami drīz.»
Pagājušonedēļ notikušajā Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas samitā Čenuns tikās ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu. Tā noslēgumā abi nāca klajā ar kopīgu paziņojumu, ka abas valstis formāli pasludinās Korejas kara beigas, lai arī faktiski konflikts beidzās jau 1953.gadā, un virzīsies uz pilnīgu denuklearizāciju.
«Korejas pussalā vairs nebūs kara un ir iesācies jauns miera laikmets,» teica Muns. «Ar priekšsēdētāju Kimu Čenunu esam vienojušies par pilnīgu denuklearizāciju, un tas ir mūsu kopīgais mērķis.»
Izskatās, ka Ziemeļkoreja uzņēmusi atbruņošanās kursu. Taču vēsture rāda, ka priecāties vēl ir par agru.