«Varbūt Amerikas prezidentam nav iebildumu būt izolētam, bet mums arī nekas nav pretī parakstīt sešu valstu vienošanos, ja vajadzēs. Jo šīs sešas valstis pārstāv vērtības, tās pārstāv ekonomisko tirgu, kam pamatā ir vēstures svars un kas tagad ir īsts starptautisks spēks,» raksta Makrons, kam vēl aprīlī bija draudzīga tikšanās ar Trampu Baltajā namā.
Šķiet, ka Tramps pēdējās nedēļās vairāk koncentrējies uz 12.jūnijā Singapūrā paredzēto samitu ar Ziemeļkorejas despotu Kimu Čenunu, nevis G7 samitu ar ASV tuvākajiem sabiedrotajiem, norāda administrācijai pietuvināti informācijas avoti.
Trampa administrācija piemērojusi muitas importa tarifus no Eiropas Savienības (ES), Kanādas un Meksikas importētajam tēraudam un alumīnijam, apdraudot daudzpusējos brīvās tirdzniecības līgumus. Tas rosinājis bažas par tuvojošos tirdzniecības karu.
Samita laikā nenotiks formāla Trampa un Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas divpusējā tikšanās, ziņo aģentūra «Reuters».
Līdz Trampa ievēlēšanai ASV bija G7 izveidotās ekonomiskās sistēmas neformālā līdere, taču tagad tas mainījies un Tramps ir distancējies no pārējo G7 valstu vadītājiem.
Izskanējušas bažas, ka šī G7 samita noslēgumā varētu neizdoties nonākt pie vienota noslēguma paziņojuma.