LTV uzsver, ka tās žurnālisti savā darbā ievēro redakcionālo neatkarību un kvalitatīvas žurnālistikas pamatprincipus, kas ietver arī sabiedrības tiesības uz informāciju. «LTV žurnālisti ir profesionāļi un katru reizi, izvēloties ziņas ilustrāciju, piemeklē atbilstošāko fotogrāfiju,» uzsvēra LTV. «Tas, kādu iemeslu dēļ un kādā apjomā LTV ir izmantojusi «Sputnik» foto materiālus nekādā veidā nav pretrunā ar Latvijas nacionālajām interesēm un patriotiskumu, kā to vēstulē mēģina pierādīt NEPLP,» skaidro LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.
Latvijas Radio Pārdošanas, reklāmas, mārketinga, publisko attiecību daļas vadītājs Sandis Šrāders aģentūrai LETA skaidroja, ka Latvijas Radio sociālajos kontos izmanto fotogrāfijas no aģentūras LETA piedāvātās «Scanpix» datubāzes, pārbaudot, vai bildes ir nepolitiska, nesociāla vai neprovokatīva rakstura, proti, neitrālas. Skandināvijas un Baltijas foto aģentūras «Scanpix» datubāze Latvijā pieejama ar aģentūras LETA starpniecību, un tajā pieejamas fotogrāfijas no vairāk nekā 40 avotiem - vadošajām pasaules ziņu un ilustratīvo foto aģentūrām «Reuters», AFP, AP, «PanterMedia», TASS, «Buzzfoto», «NY Times foto» un citiem globāliem partneriem, kā arī vietējiem Baltijas avotiem, piemēram, «Postimees», BNS, «15min.lt» u.c.
«Tajā brīdī, kad izmantojam fotogrāfijas politiska rakstura gadījumā, Latvijas Radio noteikti pārbauda to izcelsmi. Piemēram, ja tas būtu «Sputnik» politiska rakstura attēls, tad bildi neizmantojam, savukārt, ja tā ir neitrāla rakstura, kā, piemēram, telefons uz galda, kāds sportists vai sporta notikums, Latvijas Radio bildi izmantos,» sacīja Šrāders. Viņš papildināja, ka arī turpmāk Latvijas Radio izmantos bildes no aģentūras LETA piedāvātā «Scanpix» kataloga pēc tāda paša izvērtēšanas principa.
2013.gada 9.decembrī ar Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina rīkojumu tika izveidota ziņu aģentūra «Rossija Segodņa», kuras sastāvā ir informācijas aģentūra «Sputnik».