Lielpēters arī atzīmēja, ka patlaban arvien aktuālāka un pieprasītāka kļūst interaktīvā televīzija, savukārt pierobežas reģionos, kur ir mazāks maksātspējīgo iedzīvotāju īpatsvars, vairāk patērē bezmaksas virszemes televīziju. «Ja nākamajā gadā no valsts budžeta varētu saņemt 1,8 miljonu eiro finansējumu sabiedriskā pasūtījuma plānā par virszemes televīziju, tad varētu paplašināt tās saturu un mazināt citu retranslējamo kanālu saturu, kas ir krievu valodā,» norādīja NEPLP pārstāvis.
Saeimas komisijas sēdē esošie dalībnieki sliecās atbalstīt NEPLP un Saeimas deputātu iesniegtos priekšlikumus. Savukārt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde par grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma grozījumiem turpināsies 23.maijā plkst.10 403.telpā, Jēkaba ielā 16.
Kā ziņots, iepriekš tika panākta vienošanās, ka darba grupa izstrādās alternatīvu likumprojektu pašlaik Saeimā iesniegtajiem grozījumiem. Par grozījumiem varētu aicināt Saeimu konceptuāli balsot šonedēļ.
Izmaiņu veikšana likumā rosināta, lai ierobežotu Kremļa propagandu Latvijā. Ņemot vērā, ka atbildīgās institūcijas neesot izstrādājuši nepieciešamos priekšlikumus, Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere (V) iepriekš norādīja, ka pašlaik «jādzēš ugunsgrēks un risinājumi cīņai ar arvien pieaugošo Kremļa propagandas mašinēriju steidzami jāizstrādā Saeimai».
Sākotnēji rosinātais priekšlikums paredz noteikt, ka televīzijas satura izplatītājiem pamatpakalpojumā (pamatpakā) ir jānodrošina vismaz 90% satura kādā no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu valodām. Tāpat rosināts kanālu secības regulējums, paredzot, ka ne ES valodās raidošiem kanāliem ir jābūt sarindotiem kā pēdējiem.
Jau vēstīts, ka iebildumus pret 90% kvotu paudusi paudušas nozares organizācijas, aicinot rast citādāku risinājumu.