«Dažs labs ir saskatījis kaut kādu kumosu, ko varētu ātri pagrābt, izmantojot, iespējams, amatpersonas, kuras par savu iecelšanu jeb ievēlēšanu šajā gadījumā būtu pateicīgas konkrētiem politiskajiem spēkiem vai politiķiem, ja jau viņi tiek ar politisku lēmumu iecelti šai amatā,» saka «Vienotības» valdes loceklis, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis.
Nesteigties ar grozījumiem aicina arī Latvijas Reģionu apvienības pārstāvis Edvards Smiltēns: «Nevajadzētu sasteigt šāda likuma virzību. Ļoti pārdomāti - arī Ministru prezidents ir paudis savu viedokli – iesaistot dažādas puses vajadzētu apspriest to, kas īsti šajā likumā ir iekšā, un tikai tad, kad ir pārliecība, ka nav lobētas kādas konkrētas intereses, tikai tad var iet tālāk.»
Aktīvi pret FKTK likuma izmaiņām medijos uzstājas pie frakcijām nepiederošais deputāts Romāns Mežeckis: «Ar šo grozījumu palīdzību var tikt mēģināts izdarīt spiedienu uz FKTK dalībniekiem, lai ABLV bankā tiktu izlaupīta. Kādā veidā izlaupīta? Ieceļot maksātnespējas administratoru, un tad šis administrators rīkojas tieši tāpat, kā daudzos citos gadījumos mūsu valstī ir noticis.»
Saeimas sēdē FKTK likuma grozījumu pieņemšanu pirmajā lasījumā neatbalstīja vien daži deputāti – tostarp arī Budžeta komisijas locekle Inguna Sudraba (NSL). Iemesls gan bijis tāds, ka viņai nebija skaidrs, kāpēc nevajadzētu ļaut apvienot FKTK padomes locekļa un departamenta direktora amatus, kā tas ir šobrīd. Savukārt Saeimas iesaistīšanos padomes locekļu iecelšanā bijusī valsts kontroliere gan atbalsta: «Skatieties, kādā veidā tiek izvēlēta vadība citām institūcijām: centrālajai bankai Saeima ievēl visus padomes locekļus, Valsts kontrolei Saeima ievēl visus padomes locekļus. Tā jau ir tad, ka paši politiķi baidās no savu lēmumu pieņemšanas, ja viņi uzskata, ka viņus var tik ļoti ietekmēt un viņi nebūs neatkarīgi savu lēmumu pieņemšanā.»