Jau šobrīd regula ir sasniegusi savu mērķi – lielākā daļa uzņēmēju ir pārkārtojuši savu darbību personu datu apstrādē – vairāk vērtē, kādi dati ir nepieciešami.. vai patiešām tie nepieciešami u.c., datu saglabātībā. Bet, kā jau iepriekš minēju, tad pārāk lielā ažiotāža un striktie nosacījumi un iespējamie sodi (līdz 20 miljoniem eiro) rada nevajadzīgu negatīvu nokrāsu tās piemērošanā nākotnē.
Jāvērtē, kā regula tiks ieviesta
Baņķieris Ģirts Rungainis TVNET skaidroja, ka nodomi vienmēr ir labi un neviens neiebildīs, ka kopumā tiks pacelts līmenis rūpēm, ar kādām datu lietotāji apiesies ar uzticētajiem privātpersonu datiem. Tādā ziņā regula ir solis pareizajā virzienā.
Tomēr bažas rada tas, kā regula tiks interpretēta un ieviesta dzīvē Latvijā, kāda būs prakse, kāda pēc tam būs tiesu prakse un kā notiks uzraudzība. «Velns ir detaļās,» viņš akcentēja.
Tāpat viņš norādīja, ka nepieciešams vērtēt, kā regula palīdzēs/nepalīdzēs dažādiem jauno tehnoloģiju uzņēmumiem, kuri, lai arī iepriekš Eiropā tādu bija daudz, pašlaik bāzējas ASV.
«Par Latviju ir jautājums, pastāv riski. Pašlaik Latvijā ir negatīva pieredze, piemēram, maksātnespējas administrācijas institūcija, ir tendence veidot represīvus likumus, iestādes, veidot uzņēmējdarbības reketu,» skaidroja Rungainis, akcentējot, ka jāredz, kā regulas ieviešana izvērtīsies – pašlaik ir risks, ka tā varētu būt negatīva pieredze.
23% Latvijas uzņēmumu nezina, kas ir Vispārīgā datu aizsardzības regula