«Viņš demonstratīvi izvairījās no jautājumiem par «ēnu» profiliem, dalīšanos ar datiem «WhatsApp» un «Facebook» starpā, iespēju atslēgt politiskās reklāmas un datu pārkāpumu patiesajiem apmēriem,» uzskaita Kolinss.
Eiroparlamentārieši uzdeva Zakerbergam jautājumus par viltus ziņām un ekstrēmistu ievietoto saturu, kā arī apsūdzēja viņu «cenzūrā». Izskanēja arī ierosinājums sadalīt «Facebook» vairākos uzņēmumos, lai veicinātu konkurenci.
Zakerbergs atvainojās par to, kā «Facebook» sākotnēji risināja problēmas ar viltus ziņām, ārvalstu iejaukšanos vēlēšanās un lietotāju personīgās informācijas nodošanu.
Zakerbergs iepriekš stājies ASV Kongresa priekšā, lai līdzīgā veidā atbildētu uz jautājumiem par «Facebook» darbību. Tāpat kā toreiz, arī eiroparlamentāriešu priekšā Zakerbergs lielākoties vairījās runāt par «Facebook» datu vākšanas praksi, tai skaitā datiem, kas tiek ievākti par sociālajā tīklā nereģistrētiem cilvēkiem.
Tikšanās ar EP pārstāvjiem notika divus mēnešus pēc tam, kad atklātībā nāca «Cambridge Analytica» datu skandāls. Ar ASV prezidenta Donalda Trampa priekšvēlēšanu kampaņu saistītajai kompānijai bija pieeja apmēram 87 miljonu lietotāju datiem, par ko paši lietotāji nezināja.
Aptuveni 2,7 miljoni no tiem bija Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji, norāda Eiropas Komisija (EK).