Lai gan visi izstādē redzamie apavu pāri, kā arī brīnumskaistie, miniatūrām skulptūrām līdzīgie ar celuloīdu apvilktie koka papēdīši izraisa sajūsmu un apbrīnu, sevišķas intereses vērtas ir
dižā itāļu izcelsmes franču apavu dizainera Andrē Perudžas radītās kurpes.
Perudža bija viens no izcilākajiem 20. gs. 1. puses apavu dizaineriem, kurš 20. gados izpelnījās ievērību Parīzē, radīdams kurpes tā laika slavenākajām izklaides zvaigznēm – skaistajai kaildejotājai Džozefīnei Beikerei, kā arī franču kabarē dīvai Mistengetei.
Izstāde «Zelta divdesmitie» piedāvā iespēju ne tikai apskatīt izcilus, lieliski saglabājušos 20. gadu tērpus un apavus, kas uzskatāmi par īstiem meistardarbiem, bet arī uzzināt vairāk par leģendām apvītās, vētrainās desmitgades dzīvesveidu un skaistuma ideāliem. Modē un mākslā šo spožo laikposmu, «zelta divdesmitos», atainoja elegantais, kaut arī salīdzinoši īslaicīgais Art Deco stils – viena no skaistākajām lappusēm 20. gadsimta dizaina vēsturē.
Izstāde Modes muzejā būs apskatāma sešus mēnešus, līdz 2018. gada oktobra vidum. Eksponātus no Nazima Mustafajeva unikālās kolekcijas papildina video- un audiomateriāli, fotogrāfijas, plakāti. Saglabāta arī iepriekšējo izstāžu tradīcija – apmeklētājiem ir iespēja piemērīt izstādes stilistikai atbilstošus tērpus. Savukārt paraudzīties uz savu raksturu no negaidīta skatpunkta ļauj īpaši šai izstādei izstrādāts tests, kurā apmeklētāji var uzzināt, kuras no 20. gadu personībām visvairāk atbilst viņu būtībai un raksturam.
Izstādes ietvaros notiks arī lekcijas, kas ļaus uzzināt vairāk par 20. gadiem: par šīs desmitgades modi, dizainu, dzīvesveidu un personībām. Pirmā lekcija – «Māksla modes žurnālu lappusēs» – gaidāma jau 18. maijā. Atraktīvā mākslas zinātniece un izglītojošā projekta «Bermoods» izveidotāja Maša Šveca (Krievija) tajā stāstīs par modes žurnālu vēsturi, slavenāko mākslinieku sadarbību ar modes žurnāliem un par to, kā mākslas darbi joprojām ietekmē modes fotogrāfiju. Sekojiet līdzi informācijai mūsu mājaslapā www.fashionmuseumriga.lv!