Šodienas redaktors:
Artūrs Guds

Deputāti rosina paredzēt iespēju noraidīt nepamatoti dārgus iepirkumus

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens / LETA

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien nolēma izskatīšanai pirmajā lasījumā virzīt ierosinājumu par nepamatoti dārgu publisko iepirkumu noraidīšanu, informēja parlamenta Preses dienestā.

Rosinātie grozījumi Publisko iepirkumu likumā paredz, ka pasūtītājs noraida piedāvājumu konkrētam publiskam būvdarbu, publiskam piegādes vai publiskam pakalpojuma līgumam, ja tā cena pārsniedz 50% no sākotnējās iepirkuma līguma līgumcenas. Šādās situācijās iepirkums tiks atcelts un būs jārīko jauns iepirkums, pārrēķinot paredzamo iepirkuma līgumcenu, paredz likumprojekts.

«Iecerētās izmaiņas veicinās iepirkumu procedūras caurskatāmību un mazinās ļaunprātību un korupcijas risku, kā arī novērsīs nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu,» norāda komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), piebilstot, ka darbs pie likumprojekta pilnveidošanas turpināsies, skatot priekšlikumus starp lasījumiem.

Patlaban izsludinātā publiskā iepirkumā pretendenti var iesniegt piedāvājumus, kuri nereti ir nepamatoti dārgi, un pasūtītājs par uzvarētāju iepirkumā var atzīt to pretendentu, kura piedāvājums ir bijis vairākkārt dārgāks, nekā sākotnējā iepirkuma līgumā noteiktā līgumcena, teikts likumprojekta anotācijā.

Grozījumu autori anotācijā norādījuši, ka iespēju iepirkuma līgumu noslēgt par nepamatoti augstu cenu var izmantot ļaunprātīgi, tādējādi pasūtītājam apzināti radot finansiālus zaudējumus. Tāpat anotācijā norādīts, ka dārgākā pretendenta izvēle publiskajos iepirkumos rada augstu korupcijas risku, savukārt valsts un pašvaldību iestādēs - papildu slogu nodokļu maksātājiem.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija nolēma lūgt Saeimu grozījumus Publisko iepirkumu likumā pirmajā lasījumā skatīt Saeimas 10.maijā sēdē.

Svarīgākais
Uz augšu