Krievija pērn militārām vajadzībām atvēlējusi 66,3 miljardus dolāru, kas ir par veseliem 20% mazāk nekā 2016.gadā.
«Financial Times» atzīmē, ka tas ir pirmais reālais Krievijas militārā budžeta samazinājums kopš 1998.gada, pie kā vainojamas sankcijas un stagnējošā ekonomika. Vladimira Putina laikā militārais budžets galvenokārt tērēts ieroču arsenāla modernizēšanā, infrastruktūras atjaunošanā un karavīru algu celšanā.
Ievērojami līdzekļi militārajai sfērai tiek tērēti Vidējos Austrumos. Omāna, Saūda Arābija, Kuveita, Jordānija, Izraēla, Libāna ir starp tām pasaules valstīm, kuru militārais budžets paņem vislielāko procentu no nacionālā kopprodukta (NKP). «Piemēram, Saūda Arābijā šis rādītājs ir vairāk nekā 10%,» norāda Vezemans. «Tas ļoti skaidri parāda, kā šīs valstis redz savu pozīciju reģionā.»
«Saūda Arābijas gadījumā šis skaitlis ir parāda, cik lielā mērā valsts uzrauga savu galveno sāncensi Irānu. Kari Sīrijā un Jemenā parāda, ka šīs valstis ne vien palielina militāros tēriņus, bet ir arī gatavas lietot ieročus, lai sasniegtu savus mērķus,» skaidro pētnieks. «Tikmēr Irāna militārajā jomā iegulda relatīvi nelielus līdzekļus. Taču nākotnē tas varētu mainīties. Irāna pavisam noteikti grib palielināt tēriņus, taču ekonomiskā situācija pašlaik neļauj to darīt.»
SIPRI priekšsēdētājs Jāns Elīasons, prezentējot institūta ziņojumu, norādīja, ka militāro izdevumu pieaugums rada nopietnas bažas un negatīvi ietekmē miermīlīgu risinājumu meklējumus konfliktiem.
Institūts secinājis, ka lielākie militārie izdevumi 2017.gadā bijuši ASV, Ķīnai, Saūda Arābijai, Krievijai un Indijai, kas kopā veidoja 60% no izdevumu kopsummas.