Jurova īpašu satraukumu pauda par ārvalstu aktieru centieniem ietekmēt vēlēšanu iznākumus. «Internets nav vieta, kurā nevalda likumi. Internetā jārespektē likumi, tāpat kā tas ir dzīvē,» klāstīja komisāre.
Līdzīgus viedokļus pauda arī klātesošie eiroparlamentārieši. Sociāldemokrātu (S&D) pārstāvis Gonzaless Ponss (Gonzales Pons) akcentēja arī attīstību mākslīgā intelekta jomā, sakot - eiropiešiem ir jābūt uzmanīgiem, jo «mašīnas nezina neko par ētiku». «Digitālā pasaule nav tikai analītiskā. Tas, kas notiek kibertelpā, nepaliek tikai tur. Mums ir jācīnās pret meliem [internetā], kas ir daudz draudīgāki nekā populisms,» piebilda Pons.
Konservatīvo (ECR) pārstāve Helga Stevensa (Helga Stevens) tikmēr norādīja, ka internetu visai bieži izmanto dažādi teroristi, kas tajā var slēpt pēdas. Tādēļ ir nepieciešams aizsargāt gan savu privātumu, gan arī nodrošināt to, ka internetu nevar izmantot ļaunos nolūkos. Parlamenta liberāļu politiskās grupas (ALDE) vārdā Sofija Intvelda kritizēja «Facebook» vadītāju Marku Zakerbergu, paužot, ka viņam ir jāierodas EP, paužot respektu ES «Facebook» lietotājiem. Tāpat deputāte atgādināja, ka ES datu aizsardzības iestādes bija informētas par minēto skandālu jau no pagājušā gada.
Eiroskeptiski noskaņotās «Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropas» grupas vārdā Viljams Dartmouts (William Dartmouth) savukārt pauda, ka «Facebook» ir izveidojis plēsonīgu monopolu, uzpērk potenciālos konkurentus un pelna naudu ar lietotāju daru tirdzniecību. ««Facebook» kļuvis par vīrusu, no kura jūs nevarat atbrīvoties. «Facebook» ir problēma, viņa biznesa aktivitātes un monopols ir problēma. «Facebook» monopols ir jāsagrauj,» pauda deputāts.
Vairāki eiroparlamentārieši aicināja EP ierasties arī Zakerbergu, lai viņš sniegtu skaidrojumu par notikušo.
Eiropā pieaug bažas par to, kā interneta kompānijas izmanto savu klientu datus, un par «viltus ziņu» izplatīšanos tīmeklī. Īpašs satraukums ir par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās Eiropā, izplatot dezinformāciju un radot nesaskaņas ar sociālo mediju starpniecību. «Facebook» ir iesaistīts privāto datu aizsardzības skandālā pēc ziņām, ka Lielbritānijas datu analīzes firma «Cambridge Analytica», kuru bija nolīgusi Donalda Trampa ASV prezidenta vēlēšanu kampaņa, var būt izmantojusi 87 miljonu ASV vēlētāju «Facebook» profilu informāciju bez viņu atļaujas.