Ciema iedzīvotāji par apkārtējo pasauli uzzina no ziņām valdības kontrolētajā televīzijā, kur bieži izskan pretimigrācijas propaganda. Kamēr «Reuters» fotogrāfe iemūžina žogu un dzīvi ciemā, vietējie viņu uzaicina uz baznīcu, uzcienā ar jēra gaļas sautējumu un iztaujā. Lai arī ko viņa teiktu, vietējie ir pārliecināti - viņa ir Briseles aģente, kas grib valstī iepludināt migrantus.
2015.gada janvārī teroristi uzbruka satīras žurnāla «Charlie Hebdo» redakcijai Francijā, kurā gāja bojā 12 cilvēki. Orbāns bija viens no 40 pasaules valstu līderiem, kas četras dienas vēlāk piedalījās demonstrācijā Parīzē par vārda brīvību un pret terorismu. Orbāns jau iepriekš bija iestājies pret imigrāciju, bet pēc šā notikuma sāka to izmantot daudz biežāk. 2015. un 2016. gadā Eiropa vienlaikus pieredzēja gan terorisma vilni, gan plašu migrantu pieplūdumu, un Orbāna retorika atrada arvien vairāk dzirdīgu ausu, raksta raidorganizācija BBC.
Liekot migrantus un teroristus vienā maisā, Orbāns centās vienlaikus piedāvāt gan vienkāršu situācijas skaidrojumu, gan tikpat vienkāršu risinājumu. Vairums migrantu ir nevis bēgļi, kas glābjas no kara un vajāšanas, bet gan ekonomiskie migranti - labas dzīves tīkotāji, skaidroja Orbāns.
2016.gada oktobrī Orbāns sarīkoja referendumu ar jautājumu, vai pilsoņi vēlas, lai Eiropas Savienība (ES) Ungārijai «uzspiež migrantus». Variants «nē» saņēma 41% no nodotajām balsīm, taču vēlētāju aktivitāte bija pārāk zema, lai referendums būtu saistošs. BBC norāda, ka pretimigrācijas politikas popularitāte Ungārijā skaidrojama ar to, ka tikai 2% tur dzīvojošo cilvēku ir dzimuši citā valstī, taču viņiem spilgtā atmiņā ir pagātnes okupācijas varas.