Šodienas redaktors:
Vita Daukste-Goba

DP: pagaidām nav pamata uzskatīt, ka sieviete pie IZM ir «štata piketētāja»

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: LETA

Pirms kāda laika sociālajos tīklos tika izplatīta informācija, ka Tatjanas Ždanokas vadītās partijas «Latvijas Krievu savienība» protesta akcijās pret Saeimā pieņemto regulējumu par pakāpenisko pāreju uz mācībām tikai valsts valodā piedalījusies arī kāda sieviete, kura manīta piketējot arī Ukrainā.

DP vērtējumā šobrīd nav pamata uzskatīt, ka sociālajos tīklos izplatītā informācija par personu, kura, iespējams, piedalās protesta akcijās ne tikai Latvijā, bet arī Ukrainā un citās valstīs, atbilstu patiesībai, norāda Drošības policija (DP).

Vienlaikus DP turpinot šīs informācijas pārbaudi, līdz ar to sīkākus komentārus šobrīd sniegt nevarot.

Ždanokas rīkotajās akcijās pārsvarā piedalās iedzīvotāji, kuriem mācīšanās vidusskolā, vismaz pēc vecuma spriežot, sen nav aktuāla. Tāpat vēl nesen ziņots, ka akcijā piedalījusies kāda sieviete, kura uzskata, ka Nameja gredzens ir fašisma simbols.

Kā ziņots, Saeima martā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020. mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Pirmsskolā, sākot no piecu gadu vecuma, 2018./2019. mācību gadā tiks sākta jauno izglītības vadlīniju ieviešana, kas paredz būtiski palielināt latviešu valodas lomu mācīšanās procesā, nodrošinot mazākumtautību bērnu sekmīgu integrāciju sākumskolā.

Pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā plānots sākt 2019./2020. mācību gadā - tad ir paredzēts sākt pāreju no esošajiem pieciem mazākumtautību izglītības modeļiem uz jauniem trim mazākumtautību izglītības modeļiem pamatizglītībā. Šajā pašā gadā tiks sākta secīga pāreja uz jaunu bilingvālās izglītības modeli 7.-9. klasēs, paredzot, ka ne mazāk kā 80% no mācību satura tiek mācīti valsts valodā, ieskaitot svešvalodas. Tāpat 2019./2020. mācību gadā valsts pārbaudījumi 9. klasēm notiks tikai latviešu valodā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu