Nekonstatē komercdarbības ierobežojumu pārkāpumus, Zakulim nonākot «Luminor Bank» valdē

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Ieva Lūka / LETA

Bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Kristaps Zakulis, nokļūstot «Luminor Bank» (iepriekš «DNB Banka») valdē, nav pārkāpis komercdarbības ierobežojumus, secinājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB secinājis, ka pēdējās uzraudzības un kontroles darbības attiecībā uz AS «DNB Banka» Zakulis veicis 2015.gada 28.augustā un attiecībā uz «Nordea Bank AB» Latvijas filiāli 2015.gada 2.oktobrī.

Ievērojot minēto, Zakuļa darbībās, pērnā gada 3.oktobrī sākot pildīt «Luminor Bank» valdes locekļa pienākumus, nav konstatēts likumā noteiktā aizlieguma pārkāpums, jo ir pagājuši likumā noteiktie divi gadi no kontroles un uzraudzības funkciju veikšanas brīža attiecībā uz «Nordea Bank AB» Latvijas filiāli un «DNB Banku», norādīja KNAB.

Likums paredz, ka valsts amatpersonai divus gadus pēc tam, kad tā ir pieņēmusi lēmumu vai piedalījusies lēmuma pieņemšanā par publisko iepirkumu, partnerības iepirkumu, sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu vai koncesiju, par publiskas personas finanšu līdzekļu piešķiršanu vai veikusi uzraudzības, kontroles vai sodīšanas funkcijas, vai administrējusi maksātnespējas procesu, ir aizliegts iegūt tāda komersanta mantu, kā arī kļūt par tādas komercsabiedrības dalībnieku, akcionāru, biedru vai ieņemt amatus komercsabiedrībā, attiecībā uz kuru šī valsts amatpersona, pildot pienākumus, pieņēmusi lēmumu vai piedalījusies lēmuma pieņemšanā.

Saeima Zakuli no FKTK priekšsēdētāja amata atbrīvoja 2016.gada 28.janvārī.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka oktobra sākumā Baltijas valstīs darbu sāka «Nordea Bank» un «DNB Banka» apvienotā banka «Luminor Bank». Banka orientēsies uz Baltijas valstu iedzīvotājiem, kā arī vietējiem un starptautiska mēroga uzņēmumiem.

Apvienošanās procesā «Nordea Bank» Latvijas filiāle nodevusi «DNB Bankas» īpašumā savus aktīvus. Pēc šī darījuma «Nordea Bank» Latvijas filiāle pastāv kā juridisks veidojums bez aktīviem un saistībām un atbilstoši turpmākiem plāniem tiks likvidēta.

Svarīgākais
Uz augšu