Cik bieži jāmaina gultas veļa?
Tava ērtā gulta ir milzīgs putekļu izplatītājs, ja tu tur neuzturi kārtību, tad putekļi vairojas ātrā tempā. Tava gultas veļa uzkrāj smalkās ādas plēksnes, izdala smalkās šķiedras no tās auduma, un katru reizi, kad tu gultā kusties, putekļi izplatās telpā. Lai samazinātu to daudzumu, mazgā spilvendrānas, pārvalku un palagu katru nedēļu. Gultas piederumiem (piemēram, segai), kuri nav paredzēti mazgāšanai veļas mašīnā, nav nepieciešams ik nedēļu veikt ķīmisko tīrīšanu. Pietiks ar to, ja kārtīgi ārpus mājas izpurināsi. Tomēr periodiski gan segas, gan spilvenus der kārtīgi izmazgāt.
Kādas ir labākās tīrīšanas metodes?
Galvenais ir putekļus notvert, nevis izdzenāt uz visām pusēm, ko dara neatbilstoši putekļusūcēji un sausas lupatiņas. Mitras lupatas un vienreizlietojamās salvetes (mitrās) pievelk un piesaista putekļus (dažas ar elektrostatiskā lādiņa palīdzību), un iedarbība ir daudz labāka. Lupatiņas, kas piesaista putekļus ar eļļas un vaska palīdzību, arī ir iedarbīgas, tomēr var atstāt traipus uz virsmām. Tomēr ņem vērā, putekļusūcējus izmanto tikai grūti tīrāmām virsmām – audumiem, paklājiem, raupjiem koka izstrādājumiem, jo katru reizi, kad tiek darbināts putekļusūcējs, tas no vienas puses iesūc putekļus, bet no otras, izpūšot gaisu, tas izraisa putekļu vētru.
Kādu putekļusūcēju un tā uzgaļus izmantot?
Ar vienkāršu sūkšanu nepietiek, lai paklāju pilnvērtīgi atbrīvotu no putekļiem. Lai sasniegtu labu rezultātu, tev nepieciešams putekļusūcējs ar spēcīgu gaisa vilkmi un atbilstošu uzgali ar birsti, kas kārtīgi iztīra katru paklāja šķiedru. Garāka uzkārsuma paklājiem būs nepieciešamas birstes ar garākiem un izturīgākiem sariem. Savukārt koka, flīžu vai lamināta grīdām nepieciešami uzgaļi ar īsu saru birstēm vai vēl labāk - mitrās tīrīšanas putekļusūcēji.