Starptautiskās sieviešu dienas iedīgļi meklējami 1908. gadā, kad Ņujorkā apmēram 15 000 sieviešu devās protesta demonstrācijā, pieprasot īsākas darba stundas, augstāku atalgojumu un balsstiesības. Gadu vēlāk Amerikas Sociālistu partija izziņoja pirmo Nacionālo Sieviešu dienu, vēsta raidorganizācija BBC.
1910. gadā Starptautiskajā strādājošo sieviešu konferencē Kopenhāgenā vācu marksiste un politiskā darbiniece Klāra Cetkina ierosināja ideju par sievietēm veltītu dienu, ko varētu svinēt starptautiskā mērogā. Konferencē piedalījās 100 sievietes no 17 dažādām valstīm, un viņas visas šo ieceri atbalstīja.
Starptautisko sieviešu dienu pirmoreiz svinēja 1911. gadā Austrijā, Dānijā, Vācijā un Šveicē. 1975. gadā Starptautisko sieviešu dienu sāka svinēt Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO).
8. marts kļuvis par datumu, kurā Rietumu valstīs svin sieviešu sasniegumus sabiedrībā, politikā un ekonomikā, kā arī norāda uz problēmām, ar kurām sievietēm joprojām nākas saskarties. Citviet - tostarp vairumā postpadomju valstu - gan šī ir diena, kad apdāvināt sievietes ar ziediem, tikpat kā nemaz neaizskarot jautājumus par līdztiesību.
Piemēram, Krievijā ziedu tirdzniecības apjoms dubultojas Sieviešu dienā un periodā neilgi pirms un pēc tās, jo ar ziediem tiek apdāvinātas teju visas pazīstamās sievietes - mīļotā sieviete, radinieces un kolēģes.