«Ja tā bija inde, tas nozīmē, ka arī citi nevar justies droši. Tā ir slikta ziņa. Mācība no mana vīra nāves laikam nav gūta,» Skripaļa saindēšanu komentē Ļitviņenko atraitne.
2009.gadā apcietinājumā Krievijā mirušā jurista un korupcijas apkarotāja Sergeja Magņitska kādreizējais devējs un «Hermitage Capital Management» vadītājs Bils Broders pauda viedokli, ka pirmais loģiskais pieņēmums Skripaļa saindēšanas lietā ir tāds, ka tas bija Krievijas nodevēja slepkavības mēģinājums, kas veikts ar Kremļa ziņu.
«The New York Times» norāda, ka šāds pieņēmums nav nepamatots.
Skripaļa gadījums ir kārtējā epizode noslēpumainu slimību vai pat nāves gadījumu sarakstā, kurā rindojas par Kremļa ienaidniekiem uzskatītie krievi, kas dzīvo Londonā.
Šādam viedoklim piekrīt arī bijušais Lielbritānijas vēstnieks Krievijā Tonijs Brentons, kurš Maskavā strādāja no 2004. līdz 2008.gadam.
«Es esmu pārliecināts, ka Putins viņu [Skripaļu] uzskata par nodevēju,» norāda Brentons.
Brentons stāsta, ka Ļitviņenko gadījumā izmeklētāji neilgi pirms viņa nāves atklāja, ka viņš saindēts ar poloniju. Ja Ļitviņenko būtu nomirs ātrāk, viņa nāves iemesls, visticamāk, tā arī netiktu noskaidrots.
«The New York Times» gan atgādina, ka Lielbritānijas varas iestādes līdz šim gan visai rezervēti reaģējušas uz aizdomām par Kremļa politiku vērsties pret ārvalstīs dzīvojošajiem režīma pretiniekiem.
Piemēram, 2012.gadā Londonā mira krievu uzņēmējs Aleksandrs Perepiļičnijs, kurš pirms savas nāves palīdzēja britu izmeklētājiem lietā par naudas atmazgāšanas shēmu, kurā iesaistītas Krievijas amatpersonas.
Perepiļičnija dzīvības apdrošināšanas kompānijas izmeklēšanā secināts, ka viņa organismā atklājusies ķimikālija, kas saistāma ar indīgo augu gelzemiju. Britu mediji vēstīja, ka Perepiļičnijs varētu būt noindēts ar reti sastopamu indi, ko mēdz izmantot profesionāli krievu un ķīniešu slepkavas. Lielbritānijas policija Perepiļičnija nāvē neko aizdomīgu nekonstatēja.
Savukārt Ļitviņenko lietā bija vērojami atsevišķu Lielbritānijas amatpersonu centieni likt šķēršļus izmeklēšanas komisijas darbam Ļitviņenko nāves apstākļu noskaidrošanā.
Tikmēr Krievijas Ārlietu ministrija jau paspējusi Skripaļa lietas sakarībā mediju izteiktos pieņēmumus nodēvēt par kārtējo ieganstu «lai kurinātu pretkrievisku kampaņu».