Tikšanās laikā ministram tika uzdoti jautājumi gan par elektrības rēķinu samazināšanu, gan citiem viņa pārziņā esošiem aktuāliem jautājumiem, piemēram, obligātā iepirkuma atbalsta licenču atņemšanu koģenerācijas stacijām un «Conexus Baltic Grid» akciju iegādi.
LRA pārstāvji sarunā secinājuši, ka ministrs negarantē, ka uzņēmējiem, zemniekiem un lauksaimniekiem, saņemot elektrības rēķinus par februāri, tajos vairs nebūs līdzšinējais sadārdzinājums, ko veido obligātās iepirkumu komponentes (OIK) fiksētie maksājumi par jaudu.
Tāpat Ašeradens arī neesot varējis sniegt konkrētu atbildi par to, cik būtu iespējams ieekonomēt ST tarifā, padarot efektīvāku uzņēmuma darbu. Ir vien noteikts, ka tarifs paliek «nemainīgs un nekustināms» līdz 2022.gadam. Tas realitātē nozīmējot, ka, pat ja ST strādās efektīvāk un līdz 2022.gadam samazinās izmaksas, uz tarifiem tas iespaidu neatstās.
Politiskajam spēkam pieejamā informācija liecinot, ka Valsts kase ir aizdevusi līdzekļus AS «Augstsprieguma tīkls», lai atpirktu akcijas no SIA «Itera Latvija», proti, [Jura] Savicka, AS «Conexus Baltic Grid» un citiem, kas liek domāt, ka šis pirkums tiešā vai netiešā veidā atspoguļosies patērētāju rēķinos par gāzi vai elektrību. «Ministrs gan negribīgi, bet tomēr bija spiests atzīt, ka tā tas arī notiks,» norādīja LRA pārstāvji.
«Diemžēl pēc tikšanās ar ministru LRA frakcija nonāca pie secinājuma, ka pasākumi, ko Ekonomikas ministrija piedāvā elektrības rēķinu mazināšanai, ir dekoratīvi, lai imitētu darbību. Tāpat nācās secināt, ka ministrs visai vāji pārvalda situāciju paša vadītajā iestādē,» pauž LRA politiķi.