Kučinskis gan norādīja, ka, ja deputāts domā, ka premjers baidās no vēlēšanām, tad to var izdarīt arī mēnesi ātrāk, tomēr šādā gadījumā pastāvot bažas par koalīcijas pastāvēšanu. Tagad gan svarīgākais, ka pieņemts lēmums e-nosūtījumu ieviešanā vispirms iesaistīt valsts kapitālsabiedrības, lai saprastu, vai viss strādā.
Klementjevs gan sacīja, ka termiņa pagarināšana neko nemainīšot, jo problēmas būtu ne tikai sākot e-nosūtījumu izrakstīšanu no 1.marta, bet tās būšot arī no 1.decembra.
Jau ziņots, ka Veselības ministrija (VM) līdz šī gada beigām plāno ieviest papildu funkcionalitāti e-veselības sistēmā - elektronisku nosūtījumu pie ārsta jeb e-nosūtījumu, tomēr pēc partijas «Vienotība» lūguma valdība otrdien attiecīgā jautājuma izskatīšanu uz nedēļu atlika.
Plānotie grozījumi noteikumos par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu paredz, ka līdz novembra beigām ārsti e-veselības sistēmā sagatavotos e-nosūtījumus pacientam izsniegs papīra formātā. Savukārt no 1.decembra iecerēts papīra formātā nosūtījumus pacientiem vairs neizsniegt. «Tas samazinās papīra dokumentācijas apjomu veselības aprūpē un padarīs veselības aprūpes būtisku posmu caurskatāmāku,» uzskata ministrija.
Kā ziņots, no 1.janvāra Latvijā tika sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana. Pagaidām ir ieviesta elektroniska darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite.
E-veselības sistēmas lietošanai kļūstot par obligātu, uz problēmām sistēmas darbībā norādīja vairākas Latvijas medicīnas iestādes, ģimenes ārsti un aptiekas. Daļa ārstu darbu ar sistēmu sauca par neiespējamu.
Savukārt Nacionālais veselības dienests uzsvēra, ka traucējumi e-veselībā ir īslaicīgi. Patlaban, salīdzinot ar situāciju līdz janvārim vidum, e-veselības sistēmas darbība ir būtiski uzlabota un tā strādā stabili, uzsver VM.