Šis iemesls ir neparasts mākslīgais pavadonis, kas tiek dēvēts par «Cilvēces zvaigzni» (Humanity star). Tas ir no oglekļa kompozītmateriāla veidots daudzskaldnis, kuru klāj 65 gaismu atstarojoši paneļi. Varam to iztēloties kā diskozāles spoguļbumbu, kas atstaros Saules gaismu. Šis objekts varētu būt viens no spožākajiem Zemes debesīs.
«Neatkarīgi no tā, kur jūs atrodaties uz Zemes vai kas notiek jūsu dzīvē, ikviens varēs novērot Cilvēces zvaigzni,» pastāstīja kompānijas Rocket Lab dibinātājs un vadītājs Pīters Beks. «Mēs ceram, ka ikviens, kas lūkosies augšup, lai ieraudzītu Cilvēces zvaigzni, spēs palūkoties tālāk Visuma plašumos un mainīs savas domas par savu dzīvi, darbiem un to, kas ir svarīgs cilvēcei.»
«Cilvēces zvaigzne ir veids, kā palūkoties pāri šodienas situācijai, lai kāda tā arī būtu, un iegūt izpratni, ka mēs esam vienoti kā suga, visi kopā atbildīgi par izaicinājumiem, kuri jāpārvar,» piebilda Beks.
Mākslīgais pavadonis Zemes orbītā tika nogādāts 2018.gada 21.janvārī ar kompānijas Rocket Lab eksperimentālo nesējraķeti, kas veidota no oglekļa kompozītmateriāliem. Raķete startēja no starta platformas, kas atrodas Jaunzēlandē. 17 metrus garā nesējraķete Electron orbītā nogādāja arī trīs komerciālos nanosatelītus. «Cilvēces zvaigzne» vienu orbītu ap Zemi veic 90 minūšu laikā.