Homenko gan vērsa uzmanību, ka policijai nav pašmērķis aizstāvēt citu valstu autortiesību īpašniekus. Ja šie īpašnieki nav pārstāvēti Latvijā un nevēršas ar iesniegumu policijā, tad likumsargiem nav tiesiska mehānisma kā viņus aizsargāt.
Homenko policijas iecerētās aktivitātes aicināja nejaukt ar interneta satura cenzūru. Mehānisms, ko varētu ieviest paredzētu nevis bloķēt, bet atturēt nelegālā satura patērētājus no iespējas netieši kļūt pat nozieguma līdzdalībniekiem. «Policija vēlas izmeklēt konkrētas krimināllietas, ja būs saņemts iesniegums no autortiesību īpašnieka, ka interneta resurss X pārkāpj viņu tiesības, jo visai pasaulei pārraida audiovizuālo īpašumu,» uzsvēra Homenko.
Jau ziņots, ka atbilstoši 2016.gadā veiktam pētījumam, katrs otrais jeb 46,3% Latvijas iedzīvotāju kaut reizi izmantojuši interneta saturu nelegāli, turklāt 240 000 iedzīvotāju Latvijā izmanto nelegālos televīzijas pieslēgumus.
Vienlaikus par deviņiem procentpunktiem, proti, līdz 31% palielinājies to interneta vietņu nelegālo lietotāju skaits, kuri attaisno savu rīcību.
VP pērn sākusi 19 kriminālprocesus, kuru rezultātā pārtraukta televīzijas satura nelegāla piegāde aptuveni 20 000 lietotāju. Kopumā audiovizuālā satura nelicencētas aprites ierobežošanas pārkāpšana tiek inkriminēta 12 personām, no kurām vienai par nelegālās televīzijas izplatīšanas organizēšanu aptuveni 8000 klientiem un uzņēmējdarbību bez licences tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Aizdomās turētais divus mēnešus pavadīja Rīgas Centrālcietumā.
Krimināllietās arī sākti divi procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskai personai. Bargākais piespiedu ietekmēšanas līdzeklis ir uzņēmuma likvidācija.
Realizējot valdības politisko iniciatīvu un arī VP prioritāti - cīņu ar kibernoziegumiem un nelegālās televīzijas apkarošanu, VP kopumā pērn veikusi 563 audiovizuāla satura legalitātes pārbaudes. Kopumā policijā sākta 61 administratīvā pārkāpuma lieta un noformēti 23 administratīvā pārkāpuma protokoli.