Nacionālajā bibliotēkā (LNB), telpā pie bibliotēkas ieejas iepretim LNB ziedotāju sienai atklāta īpaša filmas-leģendas «Nameja gredzens» (2018) tērpu izstāde, ko radījusi pieredzes bagātā kostīmu māksliniece Sandra Sila.
Aplūko tuvāk: «Nameja gredzena» tērpu izstāde
Šāda ekspozīcija ir neparasts notikums, jo filmai kopumā radīti vairāk nekā 300 tērpu komplektu, kuru darināšanā piedalījušies daudzi Latvijas amatnieki, kā arī rotu un butaforiju mākslinieki. Izstādē tuvplānā varēs ieraudzīt krāšņākos no tiem.
Tā apskatāma līdz 25.februārim. Ieeja bez maksas.
«Mums katram ir sava leģenda par Nameja gredzenu - par brīvību, drosmi un izvēli cīnīties par to, kas svarīgs un svēts. Filma ir mūsu stāsts, mūsu leģenda par Zemgales karali Nameju - jaunu, cilvēcīgu, pat mūsdienīgu varoni. Šis stāsts par brīvību ir aktuāls Latvijas iedzīvotājiem, svinot mūsu valsts simtgadi, bet tajā sev svarīgas vērtības saskatīs arī kino cienītāji visā pasaulē,» apgalvo filmas režisors Aigars Grauba.
Filma «Nameja gredzens» stāsta par 13. gadsimta leģendu, kur pēc Zemgales valdnieka Viestura nāves par karali kļūst jaunais Namejs. Viņa uzdevums ir nosargāt savu zemi un tautu pret krustnešu tīkojumiem.
Filmas producents ir Andrejs Ēķis, scenārija autori - Aigars Grauba un Makss Kinnings (Lielbritānija). Mākslinieks Arnis Vatašs, tērpu māksliniece Sandra Sila, komponists Rihards Zaļupe, montāžas režisore Līga Pipare.
Nameja lomu filmā atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, kurš Latvijas skatītājiem pazīstams no seriāla «Vikingi». Galvenajās lomās redzēsim arī lietuviešu uzlecošo zvaigzni Aisti Dirzjuti un Džeimsu Blūru no Lielbritānijas. Tāpat arī filmā spēlē latviešu aktieri Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi.