Ungāri «neiespringst», un viņiem patīk parunāt
Pirmais, kas nāk prātā, runājot par atšķirībām, ir šķietami mierīgāks dzīves temps. Cilvēki tik ļoti «neiespringst», līdz ar to viss rit lēnāk, piemēram, mazāki veikali īpaši nevadās pēc noteikta darba laika vai arī nemaz nenorāda konkrētu darba laiku. Vienlaikus ungāriem ļoti patīk daudz un ilgi runāt. Tā ungāriem ir pieklājības forma.
«Mums bija tāda situācija, kad devāmies uz kādu mazāku ciematiņu, kur mums bija rezervēta naktsmītne, un, lai pārliecinātos, cikos ir pēdējais laiks, kad varam ierasties, palūdzām ungāru piezvanīt un to noskaidrot, paredzot, ka, iespējams, varētu būt grūti saprasties angliski. Saruna ilga vismaz trīs minūtes. Tās laikā naktsmītnes pārvaldnieks izstāstīja visu līdz sīkākajai detaļai, kas mūs varētu interesēt. Mēs, protams, bijām pārsteigti, ka tādēļ, lai noskaidrotu vienu jautājumu, ir tik gara saruna, taču ungārs, kurš mūsu vārdā zvanīja, paskaidroja, ka īsa saruna varot tikt uzskatīta vienkārši par nepieklājīgu!» stāsta Sandra.
Vēlmi parunāt var novērot, arī paklausoties vietējo radio. Ungāru radio praktiski visu laiku runā! «Liels bija mans pārsteigums, apmeklējot Budapeštas operas izrādi, kurā divi aktieri darbojās kā teicēji izrādes laikā. Šīs daļas arī netika angliski tulkotas subtitros un tikai attālināti varēja nojaust, par ko viņi runā. Daudzās ikdienišķās situācijās un darba vidē latvieši būtu daudz lakoniskāki un uz rezultātu orientētāki.»