Melnbalts salikums ļauj arī veidot optiskas ilūzijas, jo šīs krāsas veic pretējus uzdevumus: balta palielina priekšmetus un telpu, bet melna – samazina. Ar šo paņēmienu var veikt vizuālas korekcijas, piemēram palielināt vai samazināt griestu augstumu un sienu platumu. Piemēram, virtuves mēbelēm izvēloties baltas fasādes, kas saplūst ar baltu sienu, griesti izskatīsies augstāki, bet telpa - apjomīgāka.
Viena no ahromatisko krāsu īpašībām ir nespēja izraisīt ēstgribu, tādēļ tiem, kuri kontrolē ēdiena uzņemšanu, eksperti iesaka veidot melnbaltu virtuvi.
Dizaineri uzstāj, ka, izvēloties veidot melnbaltu interjeru, jānosaka dominējoša krāsa. Proporcija 1 pret 1 nav pieļaujama – interjeram ir jābūt vai nu melnam ar baltu, vai baltam ar melnu. To, kuru krāsu izvēlēties kā galveno, nosaka telpas lielums un dienas gaisma: mazās platībās, kā arī slikti apgaismotās telpās par bāzes krāsu iesaka izvēlēties balto.
Tiesa, šim noteikumam ir izņēmums – vannas istabas. Šajā telpā nav jābaidās veidot melnas sienas, jo tās tikai piešķir telpai dziļumu, kā arī izcels sniegbaltu izlietni un vannu.
Apvienojot šīs pretējās krāsas, profesionāļi iesaka ievērot «iņ un jaņ» principu: lielai baltai virsmai pievienot melnu detaļu, savukārt melnai – baltu. Piemēram, uz melna dīvāna salikt baltus spilvenus, melnos plauktos izvietot baltas vāzes, uz baltām sienām sakārt melnus rāmjus ar melnbaltām bildēm. Īpaši pompozi izskatās, ja savā starpā kontrastē kompozīcijas pamatelementi, piemēram, sienas un mēbeles: baltas mēbeles uz melna fona izskatās svinīgi, melnas mēbeles uz balta fona – grafiski un stilīgi.