Arī informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas «Cert.lv» pārstāvji norādīja, ka pašlaik nav apstiprinājuma tam, ka e-veselība būtu uzlauzta, tomēr «Cert.lv» sadarbībā ar citām institūcijām turpina darbu pie situācijas izpētes.
Jautāta, vai Saeimas komisija šodien prasīs, lai saistībā ar visai neveiksmīgo e-veselības ieviešanu «ripo galvas», Barča lēsa, ka sēde varētu būt skaudra, bet par rezultātu viņa vēl neņemoties spriest. Politiķe kategoriski nepieļāva iespēju, ka trūkumu dēļ varētu tikt izlemts e-veselības sistēmas darbu apturēt.
Savukārt Kučinskis atkārtoti pauda nostāju, ka neesot īpašas nepieciešamību meklēt vainīgos, jo galvenā misija esot ieviest e-veselību, nevis koncentrēties uz citiem aspektiem.
Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti šodien diskutēs gan par e-veselības ieviešanas gaitu, kā arī plāno izvērtēt jautājumu par iespējamu amatpersonu atbildību. Uz komisijas sēdi ir aicināti Veselības ministrijas, Finanšu ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Ģenerālprokuratūras, Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, kā arī Latvijas Farmaceitu biedrības pārstāvji.
Iepriekšējā nedēļā Sociālo un darba lietu komisijas sēdē daudzi deputāti bija kritiski par e-veselības sistēmas izveidi, piemēram, deputāts Andris Bērziņš (ZZS) uzsvēra, ka nepiekrīt Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) viedoklim un uzskata, ka vajag izvērtēt arī to, kāpēc izveidojusies šāda situācija. Viņaprāt, e-veselības sistēmai izlietoti ievērojami līdzekļi, tāpēc jāizvērtē, kādu atbildību var prasīt. Ja šis gadījums ar e-veselību tiktu atstāts bez ievērības, tad arī nākamajos projektos varētu rīkoties līdzīgi, piebilda deputāts.