Tāpat deputāts norāda, ka viņa paustais ir viedoklis, kas par Vaškeviču veidojies ilgākā periodā, «jau sākot ar laiku, kad kā žurnālists pētīju Mangaļsalas gaļas kontrabandas lietu un beidzot ar publikācijām masu medijos pēdējo gadu laikā».
Deputāts vēstulē raksta, ka 2013.gadā žurnālisti neesot varējuši atrast Vaškeviču uzrādītajā slimnīcā. «Bet sevišķi pārliecinošs bija 2017.gada (..) februāra raidījums «Nekā personīga», kurā bija kritiska un pat šokējoša tieši jums veltīta informācija, tostarp arī par jums veltītās filmas veidošanu,» norāda Seržants.
Parlamentārietis skaidro, ka raidījumā cita starpā varēja vērot, cik veikli vajadzības gadījumā Vaškevičs esot spējis piecelties no ratiņkrēsla. «Cik zinu, šajā raidījumā pausto saturu Jūs neesat apstrīdējis,» pauž politiķis.
Seržants arī atsaucas uz Augstākās tiesas tiesu prakses apkopojumā pausto, ka viedoklis nav pakļaujams patiesības pārbaudei, jo atspoguļo personas subjektīvo vērtējumu. «Deputātam ir pienākums Latvijas sabiedrībai izteikt viedokli par valsts amatpersonām, par kuru godaprātu viņam ir radušās šaubas,» piebilst parlamentārietis.
Kā ziņots, Vaškeviča veselības stāvoklis liedz viņam apmeklēt tiesas sēdes, kā arī izslēdz jebkāda veida transportēšanu, tādējādi padarot izdošanu uz Latviju neiespējamu, aģentūrai LETA atzina Austrijas centrālās prokuratūras Ekonomisko un koruptīvo noziegumu daļas preses pārstāve Ingrīda Mašla-Klauzena.
Austrijas prokuratūras pārstāve skaidroja, ka noraidīja Latvijas prokuratūras pieprasījumu par atkārtotu Vaškeviča veselības pārbaudes veikšanu, jo jau pirmās pārbaudes rezultāti esot snieguši, ka Vaškeviča problēmas ir ļoti smagas un neārstējamas.