Tiklīdz viesību ielūgumi piepilda introverta e-pasta kastīti, viņa dabiskais instinkts liek uzreiz izgudrot attaisnojumus, lai neierastos. Taču ja viesību rīkotājs ir kāds svarīgs cilvēks, kuru jūs labprāt satiktu, nenoraidiet ielūgumu, bet informējiet, ka nevarēsiet palikt uz visu vakaru. Tā introvertam ir «win-win» situācija - iespēja apmeklēt ballīti, bet, tai kļūstot pārlieku nomācošai, atstāt to. Ir daudz vieglāk apmeklēt dažādus pasākumus, ja dodat sev solījumu, ka varēsiet tos pamest, tiklīdz jums apniks.
Ierašanās ar draugu, otro pusīti vai bariņā sniedz iespēju pievērsties līdzgājējiem, tiklīdz jūtaties neveikli. Šādās situācijās līdzi atnākušie draugi, zinot jūsu introverta dabu, palīdzēs iejusties un papļāpāt, vai arī ļaus atkāpties un uzlādēt sevi ar mirkli vientulības, piemēram, uz terases.
Stāvēšana pūlī un sarunāšanās ar svešiniekiem ir liels introvertu enerģijas patēriņš. Risinājums ir sevi nodarbināt: piemēram, pagatavot dzērienus vai izvēlēties mūziku, lai nejustos kā pūlī iemests bez enkura, kam pieķerties.
Ja zini, ka gaidāmi vairāki pasākumi, ieplāno atpūtas laiku starp tiem. Tā ir enerģijas menedžēšana, ieplānojot mierīgu dienu pirms un pēc aizņemtas dienas, tādā veidā izvairoties no pārguruma un iztukšotības sajūtas. Tāpat mazi atpūtas mirkļi ballītes laikā palīdz atjaunot enerģiju.
Tas, ka esi introverts, nenozīmē, ka tu esi kautrīgs vai ka tev nepatīk cilvēki; tas tikai nozīmē, ka mijiedarbība ar daudziem cilvēkiem izvelk tevi no komforta zonas. Dažu pieturas punktu sagatavošana sarunu tēmām var palīdzēt šo pieredzi padarīt patīkamāku. Taču ir pilnīgi pieņemami, ka nevēlies kļūt par daļu no ballītēm un tev nav nekāda pienākuma izklaidēt citus. Nevienu nevar piespiest būt uzmanības centrā, ja viņš to nevēlas.