FPÖ šajā valdībā tikusi arī pie aizsardzības un ārlietu ministru portfeļiem.
Savukārt finanšu, ekonomikas un tieslietu ministru amatus citu starpā ieguvusi ÖVP. Arī ES jautājumus turpinās risināt ÖVP.
Austrijā 15.oktobrī notikušajās pirmstermiņa parlamenta vēlēšanās ÖVP saņēma 31,5% balsu, līdzšinējie konservatīvo partneri valdībā sociāldemokrāti ieguva 26,9% vēlētāju atbalstu, bet FPÖ atbalstīja 26% austriešu.
«Katras vēlēšanas demonstrē kādu Eiropas Savienības noraidīšanas veidu,» komentējot Austrijas vēlēšanu rezultātus, sacīja Francijas Nacionālās frontes (FN) līdere Marina Lepēna.
Lepēna šogad kandidēja uz Francijas prezidenta amatu, Nīderlandes galēji labējā Brīvības partija (PVV) šogad kļuva par otru lielāko valstī un Vācijas labējā partija «Alternatīva Vācijai» (AfD) iekļuva Bundestāgā.
Taču tikai FPÖ izdevies iegūt reālu varu.
Tomēr gan Kurcs, gan Štrahe sestdien solīja, ka Austrija arī turpmāk stingri atbalstīs ES, un plāni padarīt demokrātiju tiešāku, līdzīgi kā Šveicē, neiekļaus iespēju sarīkot referendumu par dalību ES.
Bet Kurcs sacīja, ka Austrijas ES prezidentūras laikā 2018.gada otrajā pusē Vīne mēģinās pārliecināt Briseli atlaist grožus jomās, kurās, pēc Austrijas domām, teikšana būtu jāatstāj dalībvalstu ziņā.
Kurcs sacīja, ka vēlas redzēt ES, kas būtu «stipra lielos jautājumos un atkāptos mazos jautājumos».
Viņš arī teica, ka Austrija nemainīs savu nostāju jautājumā par Krievijai piemērotajām sankcijām Krimas okupācijas dēļ, lai gan FPÖ, līdzīgi kā citas galēji labējās partijas, vēlas sankciju atcelšanu.
Saskaņā ar kopīgo programmu Austrija «aktīvi strādās» pie sankciju atvieglošanas saskaņā ar pārējo ES.
Jaunās valdības programma paredz, ka Austrija arī meklēs atbalstu, lai pilnībā nobloķētu Turcijas centienus pievienoties ES.