Sieviešu tiesību aizstāvji ir gatavi arī lūgt Valsts prezidentu šādus grozījumus neizsludināt. Tāpat nepieciešamības gadījumā tikšot apsvērta iespēja vērsties Satversmes tiesā.
Pēc Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē dzirdētā Kaktiņai šķiet, ka deputāti, kas balsoja par aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot savas olšūnas, nesaprot šī «nepārdomātā, kādreizēja veselības ministra Gunta Belēviča ierosinātā» grozījuma būtību.
Pēc viņas paustā, sēdē izskanējuši aicinājumi pasargāt 18 gadus jaunas sievietes, kuras tika nosauktas par «nenobriedušām, kas neorientējas dzīvē», bet patiesībā nevienā brīdī deputāti neesot atsaukušies uz konkrētiem medicīniskiem pētījumiem, kas pierādītu procedūras kaitīgumu tieši nedzemdējušām sievietēm.
Kaktiņa teica, ka nav atzītu medicīnisko pētījumu par procedūras kaitīgumu, tāpēc šis grozījums uzskatāms par sievietes diskriminējošu.
Vienlaikus viņa aicināja ņemt vērā, ka pilngadīgi cilvēki ik dienas pieņem lēmumus par medicīniskām manipulācijām un citiem ar savu veselību saistītiem jautājumiem, turklāt šādus lēmumus drīkst pieņemt neatkarīgi no dzimuma, vecuma vai «bērnu esamības fakta».
«Deputāti saista sievietes spriestspēju ar dzemdību faktu, neaizdomājoties, ka dzemdēt sieviete var arī pirms 18 gadu vecuma vai nedzemdējusi būt vēl 35 gadu vecumā. Sievietes briedumu un atbildību par saviem lēmumiem neietekmē dzemdību fakts. Cilvēka spriestspējas vērtēšana pēc tā, vai ir radīts pēcnācējs vai nē, protams, ir absurds,» pauda Kaktiņa.
Viņa uzskata, ka deputāti nevēlas ieklausīties juristu, tostarp Saeimas Juridiskā biroja un tiesībsarga argumentos, ka ierobežot dzimumšūnu ziedošanu Latvijā, var ar citām metodēm, kas nebūtu diskriminējošas un nebūtu pretrunā ar Satversmi un starptautiskajām tiesībām.