Kā piemēru viņš minēja Krimu, skaidrojot, ka tur vispārējam spēka līdzsvaram starp Krieviju un ASV bija mazāka nozīme, nekā Krievijas gatavībai rīkoties un spēkiem, ko tā spēja izvietot konkrētajā brīdī un laikā.
Raits norādīja, ka, viņaprāt, ārpolitikā turpmāk būtībā ir tikai divas izvēles: versija par liberālu starptautisku kārtību vai ietekmes sistēmu lauks.
«Liberālā starptautiskā kārtība atzīstama par labāku visos lielumos, bet tā arvien biežāk tiek apstrīdēta, pakļaujoties iekšējam spiedienam pieaugošā populisma dēļ, un vienlaikus arī ārēji - ar revizionistu spēku atgriešanos un nacionālistiski ģeopolitiski daudz konkurējošāku pasauli,» sacīja Raits.
Viņaprāt, sacensība notiek starp diviem ļoti atšķirīgiem skatījumiem uz reģionālo kārtību: ASV vadītās liberālās kārtības turpināšanu un Ķīnas ietekmes sfēru sistēmu.
ASV šajā situācijā būtu jāatbalsta Eiropas Savienība (ES), jāstiprina NATO un NATO līguma piektais pants, kā arī jāstiprina demokrātija Centrāleiropā un Austrumeiropā, uzskata Raits.
«Eiropiešiem jāpieņem stratēģija, kas atzīst Krievijas radītos izaicinājumus, un jāizturas pret Krieviju kā konkurenti,» norādīja Raits.
«Krievijas prezidenta Vladimira Putina mērķis numur viens ir nevis NATO iznīcināšana, bet Eiropas Savienības vājināšana. Mani uztrauc nevis vairāku ātrumu Eiropa (kas pastāvēja ilgu laiku), bet vairāku slāņu Eiropa, kur ir dažādu valstu klases. Ja radīsim Eiropu, kur konkrētas valstis atrodas nelabvēlīgā stāvoklī, tas strādās [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina labā,» atzina pētnieks.