«Mēs paudām neapmierinātību ar šādu lēmumu, piedāvājām to vēlreiz pārskatīt, jo tas vēlreiz apliecina, ka Krievija joprojām darbojas protekcionisku pasākumu režīmā, kas PTO dalībvalstij nav pieļaujami,» viņš piebildis.
Pēc komisāra teiktā, tiekoties ar Krievijas lauksaimniecības ministru, runāts arī par iespējām kopīgi cīnīties pret turpmāku ĀCM izplatību, jo šīs slimības gadījumi jau atklāti arī Krievijas Kaļiņingradas apgabalā.
«Iesniedzu priekšlikumu apspriest iespējamus pilotprojektus rajonos gar Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas robežām. Viņi to vērtē pozitīvi un atzīst, ka to iespējams apturēt tikai kopīgiem spēkiem, jo vīruss jau ir izplatījies arī Krievijas Āzijas daļā, Irkutskas apgabalā un var sasniegt arī Ķīnu,» viņš norādījis.
Tikšanās laikā diskutēts arī par sadarbību informēšanā par jaunām infekcijām un kopīgiem zinātniekiem projektiem vakcīnu radīšanai.
«Vienojāmies, ka Krievija par jauniem infekcijas perēkļiem vai jaunām infekcijām varētu ziņot ES notifikācijas sistēmā, lai mēs varētu izmantot kopīgu informāciju. Putnu gripa, ĀCM un citas infekcijas klimata pārmaiņu dēļ kļūst pandēmiskas, tādēļ šāda sadarbība ir svarīga,» atzinis Andrjukaitis.
Kā apgalvo Lietuvas gaļas pārstrādātāji, labvēlīgais PTO lēmums Lietuvai lielu labumu nedos, jo cūkgaļas produkcijas eksportu bremzē tālāka cūku mēra izplatīšanās valstī. Pirms embargo ieviešanas Krievijas īpatsvars Lietuvas cūkgaļas eksporta apjomā pārsniedza 40%.
Statistikas dati liecina, ka 2013.gadā ES dalībvalstu cūkgaļas eksports uz Krieviju naudas izteiksmē sasniedza 1,4 miljardus eiro.