«Pēc sestdienas «Garo nažu nakts» ir pilnīgi skaidrs, ka kroņprincis Muhameds bin Salmans (..) centralizē visu varu savā - kroņprinča - lomā,» uzsver «The Washington Post» komentētājs Džamals Hašogi.
Pašlaik Saūda Arābijā ir vairāki simti prinču, kas dzimuši dažādos karaliskās ģimenes atzaros. Analītiķi norāda, ka daudzi no aizturētajiem prinčiem esot bijuši noskaņoti pret bin Salmana agresīvo ārpolitiku, tostarp Kataras blokādi, kā arī īstenotajām reformām, tādām kā valsts aktīvu privatizācija un subsīdiju samazināšana.
Bin Salmans ieviesis arī sociālās reformas - atļāvis sievietēm vadīt auto un doties uz sporta stadioniem, ko vēl nesen drīkstēja tikai vīrieši. Viņš pagājušomēnes solīja, ka Saūda Arābija atkal būšot «mērena islāma valsts, kas ir atvērta visām reliģijām un pasaulei», taču tas, visticamāk, nenozīmē visu Rietumu vērtību ieviešanu. Divu gadu laikā, ko bin Salmans pavadījis kā kroņprincis, piemēroti bargi cietumsodi par karaļvalsts valdības kritizēšanu.
Ārpus Saūda Arābijas dzīvojošais žurnālists Hašogi raksta, ka pat mērena valsts reformu kritizēšana netiekot paciesta un aizturēšanas draudi esot lieli. «Daudzi no mums, kas dzīvo ārpus Saūda Arābijas, neatgriezīsies mājās, baidoties no tāda paša likteņa [kā apcietinātajiem žurnālistiem]. Tā vietā vēršas pret mūsu ģimenēm,» viņš atklāj.