Igaunijas finanšu ministrs Tomass Toniste atzina, ka aktīvs kapitāla tirgus ir izšķirošs ekonomikas attīstībai, jo tas dažādo uzņēmumu finansējuma avotus, ļauj tiem augt, sniedz finansējumu darbības izvēršanai, rada jaunas darba vietas, tādejādi palielina pievienoto vērtību ekonomikai.
«Tādēļ mūsu kopējam mērķim ir jābūt - labi strādājošs kapitāla tirgus, ne tikai atsevišķu, vietēja mēroga pasākumu īstenošana - ar to nebūtu pietiekami. Izsakām cerību, ka kopīgs memorands būs nozīmīgs solis, lai īstenotu koordinētu rīcību un vairākus konkrētus pasākumus kopēja kapitāla tirgus attīstības virzienā, lai piesaistītu vietējos un arī ārvalstu investorus,» pauda Igaunijas finanšu ministrs.
Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) atzina, ka Baltijas valstu kopīgais darbs nodrošinās ievērojamus ekonomiskos ieguvumus, piemēram, īpašai Baltijas mēroga aktīvu kategorijai - segtajām obligācijām ir ar daudz lielāks potenciāls būt pievilcīgai starptautiskajiem investoriem, tādējādi uzlabojot finansējuma nosacījumus vietējā tirgū.
«Mēs arī ceram daudzkāršot uzņēmumu sākotnējo publisko piedāvājumu skaitu mūsu aktīvu tirgū un mobilizēt vietējos pensiju fondu un institucionālo investoru ieguldījumus. Visi pasākumi kopumā mūs virzīs tuvāk ilgtermiņa mērķim - sasniegt Attīstības tirgus statusu, kas vēl labāk sekmēs kapitāla ieplūdi un padziļinās pieeju finansējumam,» norādīja Reizniece-Ozola.
Savukārt Lietuvas finanšu ministrs Vilius Šapoka pauda gandarījumu, ka Baltijas valstu un ERAB iniciatīva par segto obligāciju un vērtspapirizācijas tiesiskā un regulatīvā ietvara izveidi Lietuvā ir attīstījusies kā Baltijas kapitāla tirgus attīstības projekts.