PDF direktors Jānis Rozītis pauž lielu pateicību par BTA izrādīto interesi piedalīties Dabas brīvdienās un uzsver, ka BTA šajās talkās ir paveicis deviņu nedēļu jeb vairāk nekā divu mēnešu viena cilvēka darbu. «Mēs esam priecīgi, ka BTA šogad izvēlējās iesaistīties mūsu projektā Dabas brīvdienas, kas ir vērtīga un ļoti nepieciešama iniciatīva. Ik gadu dzirdam par atkritumu vākšanas talkām, uz kuru fona tiek izteiktas cerības par zaļāku Latviju. Ir apsveicami jebkādi sakopšanas darbi, taču, ja svarīga ir zaļā perspektīva, tad būtisks kritērijs ir dabas daudzveidība. Dabas saglabāšanas talkas ir viens no veidiem, kā to nosargāt un veicināt. Visi šie mazie darbi - krūmu vākšana, dedzināšana, invazīvo sugu likvidēšana, zāles pļaušana un savākšana un līdzīgi darbi nevar notikt bez cilvēka iesaistes. Talkojot dabai, ikviens brīvprātīgais pavisam tieši var redzēt sava darba augļus, pēc gada aplūkojot, kā uzlabojumi izskatās dabā - vairāk vietu putniem, aizsargājamiem augiem, vairāk spēka dabiskām pļavām un dižkokiem. Mēs ceram, ka BTA piemēram sekos arī citas organizācijas un kolektīvi, lai dabas saglabāšanas talkas kļūtu par ikvienam saprotamu aktivitāti,"stāsta Jānis Rozītis.
Dabas brīvdienas norisinājās arī mūsu kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā. Aptuveni 50 brīvprātīgie BTA Lietuvas filiāles darbinieki veica dabas atjaunošanas darbus trīs dabas parkos ar mērķi saglabāt dabas daudzveidību, radot labvēlīgāku vidi retām augu sugām. Labanoras reģionālajā parkā purvs tika attīrīts no niedrēm un priedēm, kas aizsedz saules gaismu un neļauj augt retiem purva augiem un pilnvērtīgi attīstīties purva ekosistēmai. Kauņas jūras reģionālajā parkā tika sakopts pilskalns un nodrošināta labvēlīgāka vide tur sastopamajiem retajiem augiem. Tāpat arī tika sakopta Piejūras Nacionālā parka teritorija.
Igaunijas talka norisinājās Sipa ciematā, kur darbinieki palīdzēja attīrīt pļavas, kurās uz vienu kvadrātmetru aug aptuveni 40 dažādas augu sugas. Tika apgriezti un izzāģēti koki un krūmi, kas aizsedz augus no saules gaismas.